Кафедра годівлі, розведення тварин та збереження біорізноманіття створена у 2021 р. (Наказ № 196/од від 28.10.2021 р.) у результаті реорганізації кафедр годівлі тварин та технології кормів і розведення, генетики тварин та біотехнології. Вони мають десятилітню історію та гарні здобутки, які стали надбанням новоствореної кафедри. Значний внесок у створення і розвиток цих кафедр зробили професори Володимир Славов, В’ячеслав Коновалов, Микола Пелехатий, Віктор Басаргін та доценти Віктор Білошицький, Віталій Новоставський, Олексій Дуб, Іван Соловей, Євгеній Задерій, Микола Побірський, Ніна Шульга, Віра Мойсеєнко, Сергій Пилипейко, Михайло Кривий, Валерій Борщенко, Людмила Піддубна, Діна Лісогурська, Ніна Панюк, Ольга Побірська, Марія Закалюжна, Надія Павлюк.
На кафедрі працювали відомі в Україні та за її межами вчені: доктор сільськогосподарських наук, професор Микола Пелехатий та доктор сільськогосподарських наук професор, член-кореспондент НААН, заслужений діяч науки і техніки України, Володимир Славов.
Їх наукові школи – 44 кандидати і 3 доктори наук, які працюють на виробництві, в наукових установах та закладах вищої освіти, зокрема у Поліському університеті. Серед учнів Миколи Пелехатого – Володимир Дідківський, Іван Савчук, Людмила Піддубна, Дмитро Кучер, Віктор Бондарчук, Лариса Бондарчук, серед учнів Володимира Славова – Людмила Романчук, Валерій Борщенко, Діна Лісогурська, Сергій Вербельчук, Михайло Кривий, Петро Малярчук, Світлана Фурман.
Наразі кафедру очолює доцент, кандидат сільськогосподарських наук Діна Лісогурська. Кафедра є випусковою для магістрів та докторів філософії зі спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство». Гарантом ОНП підготовки докторів філософії є доктор сільськогосподарських наук, професор Людмила Піддубна, ОПП магістрів – завідувач кафедри годівлі, розведення тварин та збереження біорізноманіття, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Діна Лісогурська.
Структурним підрозділом кафедри є навчальна лабораторія кінології (http://surl.li/ffvyyd) на базі якої функціонують постійно діючі курси кінологів (https://cutt.ly/VOL5hCv) Поліського національного університету та тренінг «Дресирування собак» (завантажити фото «Тренінг» і зробити на нього посилання).
На виробництві кафедра має свої філії, які активно використовує в освітньому процесі:
Науково-педагогічний склад кафедри
Освітній процес на кафедрі забезпечує досвідчений науково-педагогічний колектив, у складі якого 3 доктори наук та 5 кандидатив наук. До читання лекцій залучаються провідні висококваліфіковані працівники галузі та вчені з інших вітчизняних та зарубіжних навчальних і наукових закладів. Науково-педагогічні працівники кафедри мають великий досвід наукової, методичної та організаційної роботи.
Упродовж останніх п’яти років вони прийняли участь у ряді міжнародних проєктів, зокрема:
Наразі на кафедрі реалізовується проєкт «Досвід ЄС у зеленому сільському господарстві для відновлення та трансформації України у післявоєнний період», який фінансується програмою Erasmus+ Модуль Жан Моне (№ 101127011-EGARTU, 2023–2026 рр.) (http://surl.li/howtca). Завідувач кафедри, доцент Діна Лісогурська є керівником проєкту. Метою проєкту є поглиблення та систематизація знань про принципи впровадження Європейської зеленої угоди в аграрному секторі України, їх поширення серед цільових груп користувачів з метою формування у них усвідомлення європейських стандартів та цінностей сталого розвитку в контексті інтеграції України в ЄС.
Науково-педагогічні працівники постійно вдосконалюють свою професійну майстерність, приймаючи участь у конференціях, форумах, семінарах, вебінарах тощо. Протягом останніх п’яти років всі вони пройшли міжнародне стажування в освітніх та наукових установах.
Навчальна та навчально-методична робота
Науково-педагогічними працівниками кафедри видано понад 400 навчально-методичних праць та 50 підручників і посібників.
Кафедра здійснює освітній процес на технологічному факультеті та факультеті ветеринарної медицини. Науково-педагогічні працівники кафедри забезпечують викладання близько 40 нормативних і вибіркових дисциплін (https://cutt.ly/bOLB7tH), зокрема:
Наукова робота
Наукова робота на кафедрі спрямована на розв’язання актуальних проблем годівлі, розведення тварин та збереження біорізноманіття, зокрема, регіональних у рамках Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2027 р.
Науково-педагогічні працівники кафедри працюють над такими науковими темами:
Щороку науково-педагогічні працівники факультету видають 1-2 монографій, понад 10 статей та 30 публікацій апробаційного характеру.
Співвиконавцями наукових тем кафедри є здобувачі освіти, чому сприяє науковий гурток «Нові горизонти», та беруть активну участь у конкурсах, олімпіадах, конференціях, семінарах, круглих столах тощо, зокрема, у:
За результатами науково-дослідної роботи щорічно здобувачі вищої освіти, керівниками яких є науково-педагогічні працівники кафедри, публікують понад 40 наукових праць. Серед гуртківців є переможці всеукраїнських та міжнародних конкурсів.