З історії профспілкового руху
Прототипом сучасних профспілок були робітничі ради, які виникли у XVIIIcт. у Англії. В Україні профспілковий рух поширився у заключній чверті XIX ст., лідером стає Східна Галичина, що була на той час у складі Австро-Угорщини.
У перші десятиліття ХХ ст. утворюються профспілки вчителів «Взаємна поміч українського вчительства» (1905), пізніше об’єднуються службовці кооперативних установ.
До середини 1907 року на українських землях діяло 230 легальних спілок та близько 60 нелегальних профспілок.
У добу УНР профспілки домоглися від Української Центральної Ради права на представництво в органах влади, дозволу на страйки та участь у формуванні місцевих органів влади та бірж праці
Нині професійна спілка – це добровільна неприбуткова самоврядна громадська організація, що діє згідно зі своїм статутом та об’єднує громадян, пов’язаних, як правило, спільними інтересами за роллю їх професійної діяльності.
Кожен працівник має право входити до професійних спілок для захисту своїх інтересів. Саме профспілки, їх об’єднання здійснюють представництво і захист прав та інтересів своїх членів в органах державної влади та місцевого самоврядування, у відносинах із роботодавцем, а також іншими об’єднаннями громадян.
Основні статутні завдання та діяльність Первинної профспілкової організації співробітників університету:
3 метою реалізації своїх статутних та програмних завдань профспілка університету в установленому законодавством порядку:
Основними нормативно-правовими актами, які використовує у своїй діяльності профспілкова організація є: Конституція України, Кодекс законів про працю України, Закони України «Про об’єднання громадян», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
Професійна спілка співробітників нині нараховує 360 чоловік – це викладачі та співробітники університету.
В основі діяльності Первинної профспілкової організації співробітників університету й профспілкового комітету лежить співпраця з адміністрацією закладу в питаннях соціально-економічного захисту працівників та пошук оптимальних рішень. З цією метою між профспілковою організацією і адміністрацією університету укладено Колективний договір, що охоплює практично всі аспекти життя та трудової діяльності колективу. Серед найважливіших питань, що постійно знаходяться у полі зору професійної організації є трудові відносини, режим праці та відпочинку, організація безпечних та здорових умов праці, вирішення індивідуальних та колективних трудових спорів.
Значна увага приділяється проблемам розвитку соціальної сфери університету, забезпеченню якісного культурно-побутового обслуговування викладачів і співробітників університету.
Традиційними стали спільні заходи профспілки та адміністрації університету по відзначенню державних та професійних свят, вітання співробітників з ювілейними датами, нагородження кращих працівників, відзначення ветеранів праці та Другої світової війни, учасників АТО та ООС, організація екскурсій за цікавими туристичними маршрутами.
Профспілковий комітет
Профспілковий актив університету складає дванадцять членів профспілкового комітету:
Голова профспілки – Сус Юрій Юрійович.
Голови профбюро факультетів та склад профспілкового комітету:
Факультет ветеринарної медицини – Сокульський Ігор Миколайович.
Технологічний факультет – Кучер Дмитро Миколайович.
Факультет інженерії та енергетики – Коновалов Олександр Васильович.
Агрономічний факультет – Орловський Микола Йосипович.
Факультет лісового господарства та екології – Мельничук Вікторія Вікторівна.
Факультет економіки та менеджменту – Плечко Антоніна Андріївна.
Факультет обліку та фінансів – Шубенко Інна Андріївна.
Факультет права, публічного управління та національної безпеки – Матковська Світлана Іванівна
Відділ соціально-економічного розвитку – Ткаченко Галина Федорівна
Суліменко Лариса Антонівна – член профспілкового комітету.
Бакалова Алла Володимирівна – член профспілкового комітету, в.о. Голови Ради ветеранів університету.
Список постійних комісій профспілкового комітету:
Комісія з організаційних питань: Сус Юрій Юрійович, Суліменко Лариса Антонівна, Бакалова Алла Володимирівна, Коновалов Олександр Васильович.
Комісія з питань соціального захисту, трудового законодавства та охорони праці: Матковська Світлана Іванівна, Кучер Дмитро Миколайович, Сокульський Ігор Миколайович, Плечко Антоніна Андріївна.
Комісія з культурно-масової та спортивної роботи: Орловський Микола Йосипович, Мельничук Вікторія Вікторівна, Ткаченко Галина Федорівна, Шубенко Інна Андріївна.
Юридична адреса Первинної професійної спілки співробітників університету:
м. Житомир, бульвар Старий, 7, корпус 4, кімната 110;
Контактний телефон: +380674990374
Час прийому голови профспілкового комітету:
Понеділок – п’ятниця: з 11: 00 до 15:00.