Пріоритетними завданнями кафедри є популяризація психології серед студентської молоді, розвиток їх самостійної здатності дбати про власне психічне здоров’я, створення довкола себе психологічно безпечного середовища, як необхідних умов для ефективної самореалізації, саморозвитку, самовдосконалення та використання особистісного потенціалу.
Науково-дослідна діяльність кафедри спрямована на вивчення питань психології безпеки, які набувають особливої актуальності в ситуації невизначеності та нестабільності життєдіяльності. Психологія безпечного соціального, професійного, віртуального, інформаційного середовища, психологія захищеності, психологія благополуччя та психологія щастя – це досить нові та малодосліджені напрямки, в межах яких й сконцентровані наукові пошуки викладачів кафедри.
Кафедра психології була створена у 2020 році і є однією із наймолодших кафедр університету. Очолює кафедру доктор психологічних наук, професор академік Національної академії наук вищої освіти України.
Кафедра забезпечує викладання психологічних дисциплін у студентів усіх інститутів та факультетів Поліського національного університету на першому (бакалаврському), другому (магістерському) та третьому (освітньо-науковому) рівнях вищої освіти відповідно до освітніх програм, а також здійснює підготовку студентів-психологів на першому (бакалаврському) і другому (магістерському) рівнях вищої освіти відповідно до освітніх програм «Психологія» та «Практична психологія».
Якісна підготовка навчального процесу забезпечується такими викладачами: доктором психологічних наук, професором Л. П. Журавльовою; доктором філософії (в галузі соціальних та поведінкових наук за спеціальністю 053 «Психологія») та доцентом І.А. Гречухою ; кандидатами наук, доцентами Т. В. Коломієць, Т. В. Можаровською, А. І. Литвинчук, Т.Ю. Кулаковським; асистентами та практичними психологами Л.В. Сторожук, Л.Й. Сколюк, Е.К. Бабич; старшим викладачем В.В. Бондаренко-Берегович.
Викладачі кафедри постійно підвищують свій фаховий рівень, розширюючи арсенал методів практичної діяльності та отримуючи нові спеціалізації. На кафедрі працюють дійсні члени професійних спільнот, серед яких Національна психологічна асоціація, Товариство психологів України, Українська асоціація сімейних психологів та інші.
Серед викладачів:
На базі кафедри створено психологічний хаб «Save Space», в межах якого функціонує науково-дослідна лабораторія «Психологія безпеки», наукова школа професора Л.П. Журавльової «Психологія розвитку людини» та психологічний центр «InVivo».
При кафедрі діє спеціально обладнана консультаційна кімната, куди здобувачі та працівники університет можуть звернутись за анонімною консультацією до практикуючого психолога Юлії Войцехівської на безоплатній основі.
Реєстраційна форма: https://forms.gle/VTkbWBBrVcvfg7L67
На базі психологічного хабу «SAFE SPACE» Поліського національного університету функціонує психологічний центр «In Vivo». Центр сприяє розвитку та підтримці психологічної безпеки особистості. Тут Ви отримаєте психологічну допомогу висококваліфікованих фахівців-практиків у сфері особистісного зростання, сімейного консультування, міжособистісної взаємодії, психодіагностики та психокорекції, кризового супроводу та підтримки та інше.
Центр InVivo https://www.facebook.com/Psychology.Centre.InVivo/
Кафедра (Психологічний хаб «Safe Space»): https://www.facebook.com/PsychologyPNU
З 2023 року на базі Поліського національного університету діє Поліський ХАБ відновлення та арт-терапії для ветеранів, постраждалих від війни, їх родин та тих хто потребує відновленя тут і тепер. У літній період заходи відбуваються у Ботанічному саду ім. Героїв-десантників Поліського національного університету. За підтримки стейгхолдерів Штаб Допомоги «Житомир», Український центр реабілітації гончарством, ГО «Інститут комунікативних рішень». Студенти магістри спеціальності «Психологія» у межах діяльності організації Арт-А проводять заняття арт-терапії на базі Ботанічного саду ім. Героїв-десантників та Поліського національного університету
Глинотерапія – це чудовий метод арт-терапії, який допомагає військовим відновити психоемоційний стан через роботу з глиною. Основна мета цього підходу – дати можливість ветеранам і військовим виразити свої емоції, зняти напругу та стрес, а також сприяти внутрішньому зціленню.
🌿Робота з глиною дає можливість зняти стрес та тривогу через концентрацію уваги на процесі творчості.
🌿Посилює емоційне самовираження: Глина як матеріал дозволяє без слів виразити ті емоції, які важко озвучити. Це може бути особливо корисно для військових, які часто пригнічують свої почуття.
🌿Дозволяє розвинути творчі здібності: Військові можуть відкривати в собі нові творчі навички, що допомагає покращити самооцінку та знайти нові способи самовираження.
🌿Серед переваг і фізична релаксація: Робота з глиною має терапевтичний ефект на тіло – розслабляє м’язи рук та допомагає зняти фізичну напругу.
🌿Покращення комунікаційних навичок