Кафедра бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту – це місце для тих, хто хоче розвиватися в галузі бухгалтерського обліку і оподаткування, бізнесу, аналізу, контролю та експертизи, аудиту, навчатися розширювати спектр як теоретичних, так і практичних знань, отримати можливість на практиці здобути та реалізувати навички, спробувати себе на першому робочому місці.
Історія кафедри бухгалтерського обліку налічує понад 50 років та бере свій початок у 1970 р., коли в Житомирському сільськогосподарському інституті було утворено економічний факультет та розпочато набір за спеціальністю «Бухгалтерський облік в сільському господарстві». Як структурний підрозділ, кафедра була створена у 1971 р., а першим завідувачем кафедри став к.е.н., доцент Бутинець Ф.Ф..
На початку 90-х років кафедра була декілька разів реформована та перейменована: у 1995 році – в кафедру бухгалтерського обліку і аналізу господарської діяльності; у 2000 році – в кафедру бухгалтерського обліку, у 2015 році – в кафедру бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту.
У різні періоди керівництво кафедрою здійснювали:
1971 – 1984 рр. – к.е.н., доцент Бутинець Франц Францович (наразі д.е.н,, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, академік Української Академії економічної кібернетики, Відмінник освіти України).
1984 – 1996 рр. – к.е.н., доцент Шваб Василь Миколайович;
1996 – 2000 рр. – к.е.н., доцент Микитюк Валерій Мар’янович (наразі д.е.н., професор, Заслужений економіст України, академік Академії економічних наук України);
2001 – 2008 рр. – к.е.н., доцент Суліменко Лариса Антонівна (наразі к.е.н., професор);
2009 – 2015 рр. – д.е.н., професор Цаль-Цалко Юзеф Сигізмундович (наразі Відмінник освіти України, академік Академії економічних наук);
2015 – 2023 рр. – д.е.н., професор Мороз Юлія Юзефівна;
З 1 вересня 2023 р. по теперішній час кафедру очолює д.е.н., професор Малюга Наталія Михайлівна.
Колектив кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту
Кафедра здійснює підготовку фахівців на першому (бакалаврському), другому (магістерському) та третьому (освітньо-науковому) рівнях вищої освіти в галузі знань 07 «Управління та адміністрування» за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування», а також залучена до викладання в інших освітніх програмах університету.
Науково-педагогічні працівники кафедри постійно підвищують професійний рівень, педагогічну майстерність та наукову кваліфікацію шляхом міжнародного співробітництва, здійснення наукових досліджень з проблем вдосконалення обліково-аналітичної політики. Важливими аспектами діяльності кафедри є: щорічне проведення міжнародної тематичної науково-практичної конференції; регулярної участі у семінарах, круглих столах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах, сертифікаційних програмах, рецензування та опонування дисертацій; навчання на курсах підвищення кваліфікації; стажування в провідних вищих навчальних закладах України та інших країн світу; науково-практичного консультування підприємств. Важливою складовою діяльності кафедри є новостворені центри, зокрема:
– Центр академічної доброчесності та наукових досліджень;
– Обліково-аналітичний центр;
– Центр педагогічної майстерності кафедри.