Етапи, тривалість та зміст навчання (перелік дисциплін, змістовних модулів та інших навчальних елементів) у закладі-партнері, які передбачаються Договором про навчання (стажування) за програмою академічної мобільності здобувача вищої освіти, визначаються навчальними програмами (планами), затвердженими в Поліському національному університеті та закладі-партнері. При цьому навчання здобувачів вищої освіти може здійснюватися за різними формами його організації, у тому числі:
заочна (дистанційна) форма навчання в Поліському національному університеті і денна у закладі-партнері;
денна форма навчання в Поліському національному університеті і заочна (дистанційна) у закладі-партнері;
денна (заочна) форма навчання в Поліському національному університеті і навчання (практика або стажування) у закладі-партнері;
перший рік навчання – у магістратурі Поліському національному університеті (для спеціальності 211 “Ветеринарна медицина”), другий рік – у закладі-партнері (із зарахуванням першого року навчання здобувача вищої освіти в Поліському національному університеті закладом-партнером) тощо.
Участь здобувачів вищої освіти у програмах подвійних дипломів відбувається згідно з фінансовими умовами програм або угод між Поліським національним університетом та закладами-партнерами, які включають відповідні статті витрат (проїзд, проживання, плата за навчання тощо).
Фінансування програм академічної мобільності здобувачів вищої освіти Поліського національного університету в закладі-партнері може здійснюватися за рахунок:
стипендій або грантів національних і міжнародних організацій та приватних фондів;
коштів приймаючої сторони;
коштів, самостійно залучених здобувачами вищої освіти;
коштів фондів, організацій, підприємств, установ усіх форм власності.
Фінансові умови навчання в Поліському національному університеті під час перебування здобувача вищої освіти в іншому навчальному закладі визначаються індивідуально для кожного здобувача вищої освіти, який навчається на умовах оплати за рахунок фізичних або юридичних осіб, із врахуванням умов фінансування його навчання в Поліському національному університеті та закладі-партнері, що оформлюється у встановленому порядку. При цьому здобувач Поліського національного університету оформлює індивідуальний графік у відповідності до нормативної бази Поліському національного університету.
Поліський національний університет без додаткової атестації здійснює перезарахування результатів навчання здобувача вищої освіти та здійснює трансфер кредитів отриманих у закладі-партнері під час участі у програмі академічної мобільності за освітніми компонентами, які внесені до програми академічної мобільності, що є додатком до Договору про навчання (стажування) за програмою академічної мобільності здобувача вищої освіти, який укладається учасником програми та Поліським національним університетом до початку відповідно програми.
Визнання та зарахування результатів навчання (кредитів, оцінок, балів) за освітніми компонентами, отриманими здобувачем вищої освіти за результатами участі в програмі академічної мобільності, здійснюється на підставі наданої здобувачем до деканату факультету академічної довідки (або еквівалентного документу з переліком та результатами вивчення навчальних дисциплін, кількістю кредитів та оцінками, а також інформацією про систему оцінювання навчальних здобутків учасників освітнього процесу), отриманої та завіреної в установленому порядку у закладі-партнері та відповідно до програми академічної мобільності.
Академічна довідка (еквівалентний документ) має бути надана в деканат факультету, а її копія – до навчально-наукового центру організації освітнього процесу не пізніше, ніж за тиждень після повернення з навчання за програмою академічної мобільності.
Визнання результатів навчання здійснюється на основі ЄКТС або з використанням системи оцінювання результатів навчання здобувача вищої освіти, прийнятої у країні закладу-партнера, якщо в ній не передбачено застосування ЄКТС.
За умови успішного виконання здобувачем вищої освіти програми академічної мобільності (позитивного оцінювання за освітніми компонентами) декан факультету приймає рішення щодо перезарахування результатів навчання, здобутих при реалізації програми академічної мобільності, що здійснюється шляхом занесення результатів навчання в залікову книжку та у навчальну картку здобувача вищої освіти згідно з назвою освітньої компоненти і обсягом кредитів ЄКТС в Поліському національному університеті.
Формування програми академічної мобільності та визнання результатів навчання ґрунтується на принципах студентоцентризму та максимального сприяння учасникам програм академічної мобільності з боку викладачів, завідувачів кафедр, гарантів освітніх програм, деканів факультетів.
Якщо здобувач вищої освіти не повернувся вчасно до Поліського національного університету після навчання за програмою академічної мобільності в зазначений у наказі термін, не надав до деканату академічну довідку про результати навчання або не виконав навчальну програму в закладі-партнері, після повернення до Поліського національного університету йому може бути запропоновано індивідуальний графік ліквідації академічної заборгованості у визначений термін або повторний курс навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб.
Захистити кваліфікаційну роботу
Кваліфікаційна робота є самостійним теоретико-прикладним дослідженням, яке виконується здобувачем вищої освіти на завершальному етапі фахової підготовки. Кваліфікаційна робота є однією з форм виявлення теоретичних і практичних знань, уміння застосовувати їх для розв’язання конкретних наукових та/або практичних завдань. За кожною спеціальністю на певному рівні вищої освіти виконання кваліфікаційної роботи визначається відповідним стандартом вищої освіти та освітньо-професійною програмою. Кваліфікаційна робота на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти має передбачати самостійне розв’язання складного спеціалізованого завдання або практичної проблеми у певній сфері, що характеризується комплексністю і невизначеністю умов, із застосуванням теоретичних положень і методів науки. Кваліфікаційна робота на другому (магістерському) рівні вищої освіти має передбачати самостійне розв’язання комплексної проблеми у певній сфері, що супроводжується проведенням відповідного дослідження та/або застосуванням інноваційних підходів. Кваліфікаційна робота формується за сукупністю наукових публікацій здобувача вищої освіти за темою дослідження.
По завершенню навчання за міжнародною програмою подвійних дипломів студенти виконують кваліфікаційну роботу (проєкт) чи здають кваліфікаційний іспит в Поліському національному університеті та ЗВО-партнері під керівництвом викладачів, призначених відповідно Поліським національним університетом та ЗВО-партнером.
Здобувачі вищої освіти виконують одну спільну або дві окремі кваліфікаційні роботи відповідно до Угоди між Поліським національним університетом та ЗВО-партнером.
Кваліфікаційна робота має бути виконана згідно вимог Поліського національного університету та ЗВО-партнера.