Кафедра біоресурсів, тваринництва та аквакультури створена у 2025 р. (Наказ №288/од від 29.11.2024) у результаті реорганізації кафедр університету, які мають десятилітню історію та гарні здобутки, які стали надбанням новоствореної кафедри. Значний внесок у створення і розвиток цих кафедр зробили професори Володимир Славов, В’ячеслав Коновалов, Микола Пелехатий, Віктор Басаргін та доценти Віктор Білошицький, Віталій Новоставський, Олексій Дуб, Іван Соловей, Євгеній Задерій, Микола Побірський, Ніна Шульга, Віра Мойсеєнко, Сергій Пилипейко, Михайло Кривий, Валерій Борщенко, Людмила Піддубна, Діна Лісогурська, Ніна Панюк, Ольга Побірська, Марія Закалюжна, Надія Павлюк. На кафедрі працювали відомі в Україні та за її межами вчені: доктори сільськогосподарських наук, професорі Микола Пелехатий та доктор сільськогосподарських наук професор, член-кореспондент НААН, заслужений діяч науки і техніки України, Володимир Славов. Їх наукові школи – 44 кандидати і 3 доктори наук, які працюють на виробництві, в наукових установах та закладах вищої освіти, зокрема у Поліському університеті. Серед учнів Миколи Пелехатого – Володимир Дідківський, Іван Савчук, Людмила Піддубна, Дмитро Кучер, Віктор Бондарчук, Лариса Бондарчук, серед учнів Володимира Славова – Валерій Борщенко, Діна Лісогурська, Сергій Вербельчук, Михайло Кривий, Петро Малярчук, Світлана Фурман.
Наразі кафедру очолює доцент, кандидат сільськогосподарських наук Діна Лісогурська.
Кафедра випускова, яка здійснює підготовку:
– бакалаврів, магістрів та докторів філософії – за ОП «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва»;
– магістрів – за ОП «Кінологія»;
– бакалаврів та магістрів – за ОП «Водні біоресурси та аквакультура»
Структурними підрозділом кафедри є:
– навчально-наукова лабораторія тваринництва (https://surl.li/yuijef) з навчальною пасікою (https://surl.li/givumk), на базі якої функціонують постійно діючі курси бджолярів та тренінг «Практичне бджільництво»;
– навчальна лабораторія кінології (http://surl.li/ffvyyd) на базі якої функціонують постійно діючі курси кінологів та тренінг «Дресирування собак»;
– навчальна лабораторія аквакультури.
Освітній процес на кафедрі забезпечує досвідчений науково-педагогічний колектив. Викладачі кафедри мають великий досвід роботи та постійно вдосконалюють свою професійну майстерність, беруть участь у конференціях, форумах, семінарах, вебінарах тощо. Протягом останніх п’яти років всі вони пройшли міжнародне стажування в освітніх та наукових установах. До читання лекцій залучаються провідні висококваліфіковані працівники галузі та вчені з інших вітчизняних та зарубіжних навчальних і наукових закладів.
Упродовж останніх п’яти років вони взяли участь у ряді міжнародних проєктів, зокрема:
Наразі на кафедрі реалізовується проєкт «Досвід ЄС у зеленому сільському господарстві для відновлення та трансформації України у післявоєнний період», який фінансується програмою Erasmus+ Модуль Жан Моне (№ 101127011-EGARTU, 2023–2026) (http://surl.li/howtca). Завідувач кафедри, доцент Діна Лісогурська є керівником проєкту. Метою проєкту є поглиблення та систематизація знань про принципи впровадження Європейської зеленої угоди в аграрному секторі України, їх поширення серед цільових груп користувачів з метою формування у них усвідомлення європейських стандартів та цінностей сталого розвитку в контексті інтеграції України в ЄС.
Наукові інтереси співробітників кафедри спрямовані на розв’язання актуальних проблем технологій виробництва і переробки продукції тваринництва та аквакультури і кінології. За цими напрямками вони надають науково-консультаційні послуги. Співвиконавцями наукових тем кафедри є здобувачі освіти, чому сприяє науковий гурток «Нові горизонти», та беруть активну участь у конкурсах, олімпіадах, конференціях, семінарах, круглих столах тощо, зокрема, у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт та Всеукраїнській олімпіаді серед закладів вищої освіти України III-IV рівнів акредитації зі спеціальностей «Тваринництво» та «Водні біоресурси та аквакультура», Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з годівлі тварин та технології кормів на приз академіка І. І. Ібатулліна, Всеукраїнському молодіжному конкурсі творчих робіт з бджільництва ім. В.П. Поліщука, Міжнародному студентському професійному творчому конкурсі «Аграрні науки та продовольство» та ін. Серед гуртківців є переможці всеукраїнських та міжнародних конкурсів.