Участь у міжнародних проєктах
У рамках міжнародного проєкту Contaminated land Remediation through Energy crops for Soil improvement to liquid biolucl Strategies (CERESiS) науковці Поліського національного університету проводять дослідження вирощування енергетичних культур на забруднених землях. в розділі «Дослідження вирощування Miscanthus giganteus та Phalaris arundinacea на забруднених землях» виконавцем є Поліський національний університет (керівник проєкту – проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку, д.с.-г.н., професор Людмила Романчук). Зокрема, на забруднених паливно-мастильними матеріалами та органічними пестицидами експериментальних землях дослідного поля університету закладено дослідні ділянки міскантусу гігантського (Miscanthus giganteus) та очеретянки звичайної (Phalaris arundinacea). На ділянках № 1 і № 2 площами по 160 м2, забруднених паливно-мастильними матеріалами, закладено очеретянку звичайну (ділянка № 1) та міскантус гігантський (ділянка № 2). На ділянках № 3 і № 4 площами по 135 м2, забруднених органічними пестицидами, закладено очеретянку звичайну (ділянка № 3) та міскантус гігантський (ділянка № 4).
Термін дії проєкту лютий 2021 р. – травень 2023 р.
Більше інформації про Sommerschule 2021 «Tschernobyl heute – wilde Naturohne Grenzen» у Поліському національному університеті на сайті:
http://sommerschule.znau.edu.ua/.
Проєкт спрямований на впровадження промислових органічних технологій вирощування лікарських та нішевих культур у зоні Полісся. Завдання проєкту – випробувати, вдосконалити та просувати ефективні еко-технології вирощування лікарських та нішевих культур, а саме розторопші, чорного кмину, амаранту та проса на малопродуктивних та деградованих ґрунтах Поліського краю. Ще одним компонентом проекту є підвищення екологічної обізнаності, грамотності та культури представників місцевих громад та молоді із сільської місцевості, зокрема дітей з обмеженими можливостями. Проект проведе серію публічних заходів: семінари, відкриті семінари та ярмарки знань, а також забезпечить широке висвітлення у ЗМІ. Міцне та різноманітне партнерство з навчальними закладами, місцевою владою, ОГС та профспілкою фермерів підтримає ефективність та стійкість проектів.
Співвиконавцями проєкту від Поліського національного університету є співробітники кафедри ґрунтознавства та землеробства (кандидати с.-г. наук, доценти С. В. Журавель, Р. Б. Кропивницький, Т. В. Клименко, Л. Л. Довбиш, О. І. Трембіцька, М. М. Кравчук, асистент В. О. Поліщук), а також кафедри технології зберігання та переробки продукції рослинництва (доктор с.-г. наук, професор В. Б. Ковальов і кандидат с.-г. наук, ст.викладач С. В. Федорчук).
Термін дії проєкту жовтень 2020 р. – серпень 2021 р.
Терміни виконання проєкту: з червня 2019 по серпень 2020
Експерти проекту:
Політичні виконавці: Міністерство аграрної політики та продовольства України та Міністерство освіти і науки України.
Політичний виконавець та донор: Федеральне міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини.
Безпосередній виконавець: AFC Consultants International (Міжнародний консалтинг у галузі сільського господарства та продовольства).
Оперативні партнери :
Житомирський національний агроекологічний університет та ПП «Галекс Агро»
Цілі проєкту і сфери діяльності:
Мета проєкту полягає у сприянні розвиткові органічного сільського господарства в Україні через покращення підготовки і підвищення кваліфікації фахівців і керівників підприємств. Завдяки підвищенню кваліфікації та консультуванню надаються фахові знання і створюються необхідні структури, які протягом тривалого часу будуть забезпечувати якість органічних продуктів. При цьому, розглядаються як технічні аспекти сільськогосподарського виробництва, так і тема сертифікації.
Поряд з подальшим розвитком змісту підготовки і підвищення кваліфікації необхідно також покращувати методи навчання і консультування. Тісна співпраця між проєктом, сільськогосподарськими підприємствами, а також університетами і аграрними коледжами сприятиме практично-орієнтованій передачі знань. Практичне спрямування і можливість безпосереднього застосування змісту навчання знаходяться в центрі уваги як на заняттях з підвищення кваліфікації викладачів, так і на тренінгах і консультаціях для підприємств.
Для подальшого розвитку державної системи контролю за підтримки проєкту відбуваються тренінги і майстерні зі співробітниками державних установ. При цьому, проєкт використовує досвід розвитку органічного сектору в Німеччині.
Терміни виконання проєкту: 2016–2019
Проєкт надає системні знання про європейську інтеграцію та Європейський Союз; систематизує теоретичні та практичні знання з особливостей формування аграрної політики ЄС; надає знання про структуру та зміст аграрної політики ЄС про основні результати, досягнення, ризики, виклики та перспективи САП ЄС; розвиває аналітичні здібності слухачів та вміння застосовувати їх, з метою аналізу місця та статусу України в сучасній аграрній політиці Європи й визначення її геополітичних перспектив та інтересів й інше.
Терміни виконання проєкту: з 10.12.2017 по 01.07.2018
Проєкт зосереджений на наданні технічної, експертної та консультативної підтримки, з метою розробки та послідовної реалізації Плану дій з покращення енергетичної безпеки, посилення впливу на реалізацію політики у даній галузі, а також сприяння подальшому виконанню Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері посилення енергетичної безпеки, враховуючи, при цьому, вимоги і пункти Стратегії енергетичної безпеки ЄС.
Проєкт також сприяє досягненню Цілей сталого розвитку, а саме: «Відновлювальна енергія», «Інновації та інфраструктура» та «Боротьба зі зміною клімату».
Терміни виконання проєкту: з 01.07.2017 по 15.12.2018
Фінансується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) і Європейським банком реконструкції та розвитку.
Мета: забезпечити інклюзивність і більшу ефективність агропродовольчих систем шляхом розвитку місцевого потенціалу у виявленні та контролю АЧС в Україні, з метою інвестиційного планування; підвищити стійкість засобів існування перед загрозами та кризами шляхом розвитку потенціалу місцевих зацікавлених сторін в Україні щодо визначення загрози АЧС, підвищення обізнаності місцевого населення щодо епізоотичної ситуації, методів виявлення захворювання, інструментів його контролю та ерадикації.
Очікувані результати: