Студентоцентрична орієнтація освітніх програм (ОП), що забезпечуються кафедрою передбачає необхідність публічного їх обговорення у комунікації з роботодавцями (стейкхолдерами). За результатами спільної роботи вносяться пропозиції щодо модернізації ОП в частині посилення аналітичних та управлінських компетентностей і досягнення результатів навчання. Задіяні в освітньому процесі стейкхолдери ОП представляють інтереси провідних підприємств, установ, організацій та науково-освітніх закладів України та Житомирської області, а саме: Житомирська облдержадміністрація, Головне управління статистики в Житомирській області, АТ «Укрексімбанк», м. Житомир, ГО «Агенція «Гудвіл», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, ІП «Євроголд Індестріз ЛТД», ДВНЗ «Київський національний університет імені Вадима Гетьмана», Радомишльська міська рада Житомирської області, Київський національний університет культури і мистецтва, ННЦ «Інститут аграрної економіки», Швейцарське бюро співробітництва посольства Швейцарії в Україні, ПрАТ «УСК «Княжа В.І.Г.», ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЖУ», Буковинський державний медичний університет.
За рекомендацією та участю стейкхолдерів створено та розширено каталог вибіркових компонент, посилюються аналітичні та прогностичні компетенції здобувачів, систематично проводяться практичні тренінги та онлайн-семінари за такими напрямами:
Результатами співпраці зі стейкхолдерами є реалізація студентами отриманих знань, навиків та вмінь з подальшим працевлаштуванням та продовженням особистісного професійного розвитку. Здобувачі мають перспективи працевлаштування у міжнародних компаніях та підприємств-суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності; міжнародних економічних організаціях; міжнародних та інвестиційних відділів банків; державних установах та організаціях; дипломатичних та консульських установах та ін.
На ринку праці випускники ОП «Міжнародні економічні відносини» та «Міжнародний менеджмент» здатні задовольнити виробничі потреби, дипломатичні інтереси та науково-дослідні перспективи міжнародних бізнес-структур, транснаціональних компаній, органів державної влади та громадянського суспільства як загальнонаціонального, так і локального рівня (ТОВ «Церсаніт Інвест», ПрАТ «Вайдманн-МПФ», компанія «Кромберг енд Шуберт Україна ЖУ», ПАТ «Ферпласт-Україна», ІП «Євроголд Індестріз ЛТД», Насіннєвий завод «Байєр», ПП «Galeks-Agro», ПАТ «Житомирський маслозавод», ПрАТ «Ліктрави», ЗАТ «Житомирські ласощі», фабрика банкнотного паперу НБУ, представництва міжнародних компаній у м. Києві та Київській області, Житомирській, Вінницькій, Волинській, Рівненській областях України).
Студенти спільно зі стейкхолдерами залучаються до публічних заходів: «Ярмарок вакансій», «Національний ярмарок вакансій для ОТГ», «День кар‘єри ЄС».
Для здобувачів відкриті широкі можливості для проходження зарубіжного стажування. Професійні навички, знання та компетентності студенти набувають через участь в Єврошколах, навчаннях у літніх школах та зарубіжних університетах, різноманітних програмах та конкурсах («Агрополітичні дебати», «Школа місцевого самоврядування»), модулях (Module «Ukrainian Cultural Diplomacy» of Diplomacy School). Серед здобувачів набула поширення програма «Солідарні з Україною» Краківського сільськогосподарського університету ім. Гугона Коллонтая (м. Краків, Польща).