Робота факультету спрямована на реалізацію місії та стратегії університету, формування освітньо-професійного простору здобувачів, заснована на принципах соціальної відповідальності і прагненні до професійного зростання, розвитку інноваційного мислення та забезпечені академічної доброчесності.
Факультет здійснює підготовку фахівців зі спеціальностей:
На факультеті навчаються близько 500 студентів.
У складі факультету інформаційних технологій, обліку та фінансів функціонує 3 кафедри:
Освітня концепція факультету
Підготовка фахівців здійснюється на базі сучасних стандартів освіти, адаптованих до кращих світових освітніх програм, відповідно до вимог і викликів національного та міжнародного ринку праці.
Пріоритетними завданнями підготовки є формування знань та навиків для розв’язання складних спеціалізованих задач і проблем під час професійної діяльності у наступних сферах: обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування; фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку; комп’ютерних наук; інформаційних технологій.
Історична довідка
Факультет створено у 1970 р. як економічний факультет Житомирського сільськогосподарського інституту. Першим деканом факультету був кандидат економічних наук, доцент О.С. Зінченко. Згодом деканами факультету були: професор А.Р. Палій, доценти Ю.Ю. Чередниченко, В.С. Омельченко, А.Т. Мармоза, В.А. Мостепанюк, Л.А. Суліменко, М.О. Степура. З 2019 р. й донині – кандидат економічних наук, доцент О. Д. Ковальчук.
Науково-педагогічний склад
Навчально-виховний процес на факультеті забезпечує науково-педагогічний колектив, у складі якого 9 професорів, 18 доцентів. Понад 90 % викладачів факультету мають вчений ступінь доктора та кандидата наук. Щорічно залучаються до читання лекцій професори європейських та американських університетів.
Значний внесок у становлення та розвиток факультету зробили: професори І.В. Попович, М.П. Поліщук, В.М. Микитюк, Ю.С. Цаль-Цалко, Т.О. Зінчук, Д.І. Дема, Л.А. Суліменко, Г.В. Осовська, доценти Т.І. Дружиніна, О.В. Крушельницька, В.М. Мальцева, В.П. Малютіна, М.В. Паламарчук, В.М. Шваб.
Навчально-методична робота
Щороку кафедрами факультету видається понад 50 навчально-методичних матеріалів, підручників, навчальних посібників, розробляються нові курси.
В освітньому процесі використовуються інтерактивні методи навчання, серед яких широко застосовуються такі як: лекція-візуалізація, проблемна лекція, робота в парах, робота в малих групах, робота з електронними посібниками, тренінги, мозковий штурм, метод проектів, кейс-метод, аналіз конкретних ситуацій, ділові ігри, презентації, моделювання ситуацій тощо. Систематично зміцнюється і оновлюється матеріально-технічна база факультету. Комп’ютери факультету входять до складу кампусної мережі університету. Усі здобувачі вищої освіти, що навчаються на факультеті, отримують вільний доступ до інформаційних ресурсів університету та мережі Internet.
На факультеті створено і працюють «Інформаційно-дорадчий центр з обліку, оподаткування та аудиту», «Студія дуальної освіти», «Бухгалтерська клініка», Центр сертифікованого навчання від розробників програмного забезпечення «Спілки автоматизаторів бізнесу».
Науково-дослідна робота
Науково-дослідна робота на факультеті здійснюється за 20 темами, з яких 8 – це ініціативні теми, решта – госпдоговірні:
«Інструменти обліково-статистичного та бюджетного забезпечення оцінювання і контролювання розвитку інтелектуальної економіки в системі формування економічного потенціалу фінансово самодостатніх Smart Village в умовах функціонування об’єднаних територіальних громад» – керівник д.е.н., проф. Мороз Ю.Ю.
«Розвиток бухгалтерського обліку, статистики, контролю і оподаткування в умовах економічного зростання України основаному на залученні інвестицій та інноваційному виробництві продуктів з високим ступенем доданої вартості» – керівник д.е.н., проф. Мороз Ю.Ю.
«Стратегія реформування підприємництва, бухгалтерського обліку і оподаткування в лісовому господарстві для забезпечення довгострокових інтересів України на основі поєднання принципів державного регулювання і механізмів ринкових відносин з огляду на цілі децентралізації влади» – керівник д.е.н., проф. Цаль-Цалко Ю.С.
«Розробка методології формування фрактальної моделі вертикальної інтеграції органічних господарств» – керівник д. е. н., проф. Николюк О. М.
«Податкове регулювання підприємницької діяльності в умовах воєнного стану та повоєнний період» – керівник к. е. н., проф. Дема Д. І.
«Фінансові інструменти сільського розвитку в умовах невизначеності» –керівник к. е. н., доц. Недільська Л. В.
«Методологія управління продовольчою безпекою» – керівник к. е. н., доц. Лапін А. В.
«Обліково-податкове забезпечення сталого розвитку підприємств лісового господарства та лісозаготівлі України» – керівник к. е. н., доц. Цегельник Н. І.
«Модернізація інформаційного забезпечення управління витратами для потреб стейкхолдерів сільськогосподарських підприємств» – керівник д.е.н., проф. Мороз Ю.Ю.
«Удосконалення обліково-аналітичного механізму управління діяльністю ФГ «Іващенко»» – керівник д. е. н., проф. Микитюк В. М.
«Інформаційне забезпечення управління інвестиційною нерухомістю»– керівник к. е. н., проф. Суліменко Л.А.
«Автоматизація системи бухгалтерського обліку мережі зоомагазинів» – керівник к. е. н., доц. Савченко Р. О.
«Обґрунтування напрямів інвестування грошових коштів за умов воєнного стану» – керівник к. е. н., доц. Сус Ю.Ю.
«Особливості фінансового планування та прогнозування у підприємствах малого бізнесу» – керівник к. е. н., доц. Шубенко І.А.
«Особливості інтеграції малого бізнесу України в Європейську економічну систему» – керівник к. е. н., доц. Недільська Л.В.
«Стратегія розвитку фінансового консалтингу в умовах комунікаційного простору» – керівник д. е. н., доц. Віленчук О.М.
«Оподаткування підприємницької діяльності в умовах військового стану» – керівник к. е. н., проф. Дема Д. І.
«Створення комплексної інформаційної системи сервісного центру» – керівник к. е. н., доц. Лапін А. В.
«Створення комплексної інформаційної системи магазину сантехніки» – керівник к. пед. н., доц. Ковальчук М. О.
«Теорія і методологія розвитку страхового ринку в аграрній сфері» – керівник д. е. н., проф. Віленчук О.М.
Студентська наукова робота
Студенти факультету щорічно беруть участь і стають переможцями Всеукраїнських предметних олімпіад, міжнародних, міжвузівських та регіональних наукових конференцій.
На кафедрах факультету створені та діють наукові студентські гуртки. Результати науково-дослідної роботи членів гуртків апробуються на науково-практичних конференціях і в процесі захисту кваліфікаційних робіт. Традиційно на факультеті проводяться 2 щорічні студентські науково-практичні конференції, за результатами яких публікуються збірники наукових досліджень: «Студентські наукові читання» та «Фінансове забезпечення економіки».
За результатами наукових досліджень студентів спеціальності «Облік і оподаткування» на кафедрі бухгалтерського обліку, оподаткування і аудиту видається журнал «Економіка, облік, податки в суспільстві» (зареєстрований і видається на кафедрі (свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації, серія ЖТ, № 312/689Р від 06.06.2018 р.).
Організаційна робота
Організаційна робота зі студентами на факультеті обліку та фінансів здійснюється відповідно до Комплексного плану організаційно-виховної роботи університету та Плану організаційно-виховної роботи факультету. Метою організаційно-виховної роботи є: