Громадське обговорення проєктів освітніх програм
Щорічне розширене засідання кафедри здоров`я фітоценозів і трофології, на якому обговорено напрями удосконалення освітньо-професійних програм «Захист і карантин рослин» освітніх ступенів бакалавр і магістр Поліського національного університету.
У засіданні прийняли активну участь гаранти освітніх програм: завідувач кафедри, професор Михайло КЛЮЧЕВИЧ, доцент Тетяна ТИМОЩУК, науково-педагогічні працівники кафедри, стейкхолдери: Володимир НАУМЕНКО, Ганна ТКАЛЕНКО, Леонід ІЛЬЧИНКО, Микола АНУФРІЄВ, Дмитро БРИЦОВ, Олег ВЕНГЕР, Віктор ПЕТРАШЕНКО, здобувачі вищої освіти, випускники. Михайло КЛЮЧЕВИЧ наголосив учасникам засідання про необхідність суттєвих змін в ОПП, які ґрунтуватимуться на холістичній основі й природоохоронно-економічних закономірностях, оскільки стрімкий розвиток освітньо-наукового процесу вимагає нових інноваційних підходів до підготовки фахівців із захисту рослин, затребуваність яких швидко зростає на ринку праці.
Інформація про випускників та співпрацю з ними як стейкхолдерами
Олімпіада у Миколаївському національному аграрному університеті (2015). Конкурс студентських наукових робіт у Харківському національному аграрному університеті ім. В. В. Докучаєва (2016). Наразі Харчук Олег, випускник спеціальності 202 “Захист і карантин рослин” Поліського національного університету організатор науково-практичного семінару компанії «Сингента Україна».
Викладачі та студенти спеціальності «Захист і карантин рослин» прийняли участь у «Дні органічного поля», який відбувся на базі ТОВ «Дедденс Агро» Рівненської області Гощанського району.
Організатори заходу детально ознайомили учасників із технологіями вирощування органічної продукції сільськогосподарських культур (вівса, пшениці озимої, сої, цукрових буряків, ріпаку озимого, кукурудзи, квасолі, суниці і малини). Крім того, було продемонстровано сільськогосподарську техніку, що використовується при вирощуванні органічної продукції.
Викладачі кафедри пишаються тим, що у ТОВ «Дедденс Агро» працюють випускники спеціальності «Захист і карантин рослин» Дмитро Брицов та В’ячеслав Кузьмінський.
Комунікація із роботодавцями
Ефективна робота зі стейкхолдерами. Проводимо апробацію посівів у передових сільськогосподарських підприємствах Житомирщини. Дякую Володимир Науменко і Володимир Алексійчук за співпрацю.
Науково-освітньо-виробнича співпраця з компанією ADLER.
З метою професійного розвитку викладачі кафедри взяли участь у науково-практичному семінарі. У ході семінару обговорювалися інноваційні рішення проблем захисту рослин від шкідливих організмів, сучасні підходи до вирощування рослин, принципи використання цифрових технологій при моніторингу стану агроценозів.