Вже кілька місяців у Поліському університеті під гаслом «Відкриваємо світ в собі» проходять зустрічі старшокласників у рамках безкоштовного факультативу «Психологія успіху».
Викладачі кафедри психології розповідають їм про мистецтво вирішення конфліктів, позитивне мислення, стратегію досягнення цілі та індивідуальні способи долання перешкод, життєві сценарії, планування ресурсів, психологічні особливості передачі інформації, ставлення до компліментів, викривлення інформації та формування чуток, довіру до себе і світу, подолання стресу, про життєві пріоритети та особистісну відповідальність, питання самооцінки, а ще вчать не тільки чути, а й розуміти один одного. Школярі приміряють на себе роль психологів й пробують складати психологічний портрет особистості лише дивлячись на фото людини.
Факультатив організували у приміщенні психологічного хабу, який діє вже півтора роки на базі факультету права, публічного управління та національної безпеки Поліського національного університету. Фахівці хабу здійснюють психологічний супровід та надають психологічну допомогу, проводять тренінги та психологічні майстерні, консультації, психоедукації, тощо. Структура «Safe Space» включає науково-дослідну лабораторію «Психологічна безпека, наукову школу професора Л.П. Журавльової «Психологія розвитку людини» та психологічний центр «InVivo», в рамках якого і організували факультатив для учнів. Зокрема, зустрічі проходять два рази на місяць, у четвер о 15.00. У середньому їх відвідують 30 дітей. Кожне заняття триває 1-1,5 години. Утім, учасники можуть поспілкуватися з викладачами й після його завершення.
«Ідея проведення факультативу «Психологія успіху» з’явилася на прохання старшокласників, їх батьків та вчителів, які приходили в університет на екскурсію, та яким подобалась психологія. У листопаді минулого року ми започаткували факультативні заняття. У спеціально створеній групі школярам пропонується перелік актуальних молодіжних тем, які можна обговорювати на факультативі. За результатами їх голосування обираються ті, які для них є найбільш цікавими. Інколи школярі пропонують свою тему для заняття. Під час зустрічі ставимо учасників у проблемні та ігрові ситуації, використовуємо тренінгові технології, робимо спільно психологічний аналіз, є групова робота та індивідуальний підхід», – каже керівник психологічного хабу Лариса Журавльова.
Відомо, що факультатив для старшокласників діятиме до червня, з можливою паузою на період ЗНО, а далі відновить роботу після літніх канікул вже восени. Нині у хабі працюють над тим, щоб транслювати зустрічі в онлайн-режимі, аби до них долучалися школярі з інших населених пунктів Житомирщини, які не мають можливість постійно приїздити в Поліський національний університет.
Пресслужба Поліського національного університету