Вимірювальна лабораторія навчально-наукового центру екології та охорони навколишнього середовища Поліського національного університету продовжує надавати послуги:
Контакти для детальнішої інформації: м. Житомир, Бульвар Старий 7, каб.2. Моб. тел. +380975232805, +380963739648.
Нагадаємо, що вимірювальна лабораторія Поліського національного університету створена в 2019 році з метою забезпечення інтеграції освітньої, науково-дослідної та науково-інноваційної діяльності як способу підвищення рівня підготовки фахівців для агропромислової, природоохоронної галузей та надання послуг.
Під час роботи лабораторія використовує спектрометричні, потенціометричні, титрометричні, гравіметричні, атомно-абсорбційний та радіометричний методи вимірювання, полуменеву спектрофотометрію, що дозволяють здійснювати визначення широкого спектру показників.
Спеціалістами вимірювальної лабораторії проводяться визначення показників, що характеризують стан ґрунтового поглинаючого комплексу: форми кислотності, суму ввібраних основ, вміст гумусу, форми лужногідролізованого азоту, рухомого фосфору, обмінного калію, вміст сірки, кальцію, магнію , важких металів та радіонуклідів.
Послідовна схема відбору проб ґрунту здійснюється згідно ДСТУ ISO 10381-2:20004 Якість ґрунту. Відбирання проб. Частина 2. Настанови з методів відбирання проб.
Вимірювальною лабораторією проводиться контроль якості мінеральних добрив за основними показниками та їх відповідність характеристикам зазначеним у технічних умовах на продукцію та сертифікатах якості.
Органічні добрива, що вносяться на полях господарства, поживні рештки та солома, які залишаються на полі після збору культури є джерелом органічної речовини та великої кількості макро- та мікроелементів. Визначення вмісту в органічних добривах та соломі вологості, зольності, кислотності, азоту, фосфору, калію, кальцію та інших елементів, дозволяє раціоналізувати систему удобрення сільськогосподарських культур.
Важливим аспектом аналітичного супроводу сільськогосподарського виробництва в господарстві є вхідний та вихідний контроль якості рослинницької продукції. Лабораторія проводить хімічні та фізико-хімічні дослідження якості сировини рослинного походження (кормів, біомаси та ін.). Фізико-хімічні вимірювання якості рослинницької продукції на проміжних етапах технологій вирощування використовуються для оцінки ефективності агротехнічних операцій.
За допомогою атомно-абсорбційного спектрофотометра С-115М1 співробітники лабораторії визначають концентрацію хімічних елементів (кадмію, свинцю, хрому, марганцю, цинку, міді, кобальту, ртуті) у рідких пробах різного походження.
Спектрометричний і радіометричний контроль вмісту радіонуклідів 137Cs, 90Sr, 40K, 226Ra, 232Tn у воді, продуктах харчування, сільськогосподарській сировині, промислових, будівельних і лісоматеріалах, об’єктах довкілля (ґрунт, рослинність та ін.) та інших сферах проводиться за допомогою двоканального сцинтиляційного гамма-бета-спектрометра МКС-АТ-1315.
Наявна листова портативна лабораторія “Агровектор ПФ-014-02” для листкової діагностики рослин дає можливість протягом 40 хв. провести експрес-аналіз рослини та визначити потребу рослини в основних макро- та мікроелементах, а також дати рекомендації з проведення позакореневого підживлення. Прилад дозволяє провести діагностику автономно, в будь-якому місці, у тому числі в польових умовах, що важливо для польових культур у відкритому ґрунті.
Якість води – поєднання хімічного і біологічного складу та фізичних властивостей, які зумовлюють її придатність для певних видів використання. Вимірювальна лабораторія оснащена сучасним обладнанням, що дозволяє проводити дослідження якісних показників води різними аналітичними, хімічними та бактеріологічними методами.
За результатами вимірювань оформляється протокол вимірювань, що підписується виконавцем і засвідчується печаткою університету. Також, за бажанням замовника, надаються рекомендації з розрахунком кількості мінеральних та органічних добрив для запланованого урожаю.
Пресслужба Поліського національного університету