У Поліському національному університеті 22 листопада за ініціативи профспілкової організації студентів стартував 3-денний тренінг “Надання першої домедичної допомоги під час війни”.
Зокрема, у першу чергу вчать учасників самостійно надавати допомогу собі до прибуття “швидкої”, а також тим, хто знаходиться поруч і зазнав травм, поранень чи інших ушкоджень в умовах бойових дій, обстрілів, влучання ракет у будівлі.
“У Поліському національному університеті плануємо працювати три дні. Приємно, що студенти з різних факультетів відгукнулися і долучилися до тренінгу. Це означає, що вони зацікавлені в тому, аби отримати актуальні та корисні нині знання і навички, які у подальшому можуть допомогти зберегти життя, – говорить представник Всеукраїнської громадської організації “Центр підтримки громадських ініціатив” Андрій Карташов. – Ми орієнтуємося на практичну складову, тому тренери не просто діляться інформацією та досвідом, а навчають як правильно робити штучне дихання, накладати турнікет, зупиняти кровотечу, інше”.
Одна із тренерів – викладач-інструктор Навчального тренінгового центру Житомирського медичного інституту Слінчак Наталія розповідає, що такі тренінги для цивільного населення проводять з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Зокрема, йдеться про невідкладну домедичну допомогу з нахилом на військовий стан.
“Знайомимо учасників із тими невідкладними станами, які можуть загрожувати життю і виникають серед цивільних в умовах війни, – пояснює вона. – Це такі заходи, які може зробити кожен, навіть не будучи медиком, але завдяки цьому можна врятувати людину. Вчимо відрізняти критичну кровотечу від звичайної, якими методами її краще зупинити. Приділяємо увагу іншим невідкладним станам – обструкція, серцево-легенева реанімація, інші травми. Готові відповідати додатково на запитання від присутніх, при необхідності повторювати чи уточнювати матеріал”.
На важливості тренінгу наголошує голова профкому студентів Поліського національного університету Тетяна Бойко. Заклади вищої освіти мають оперативно реагувати на виклики сьогодення і не лише надавати якісні освітні послуги, а й дбати про безпеку студентів і за забезпечувати для них можливість додаткового навчання та саморозвитку, зважаючи на ситуацію в країні.
Пресслужба Поліського національного університету