Контактний зоопарк Поліського національного університету в Житомирі працює вже три роки. Тут живуть тварини та птиці різних видів – від великої рогатої худоби до казкових павичів, золотих фазанів та поні. Попри війну і сирени, сюди ходять відвідувачі.
Доцент кафедри технологій виробництва, переробки та якості продукції тваринництва технологічного факультету Володимир Ткачук розповів, що наразі в контактному зоопарку утримуються багато різних тварин, більшу частину з яких на період зими із вольєрів переселили у тепле приміщення.
«У нашому контактному зоопарку утримуються тварини сільськогосподарського призначення. Маємо 5 ВРХ голштинської породи та української чорно-рябої молочної породи, з яких чотири дійні корови і одна нетиль – доморощена, це наш приплід, виростили її з телички і через місяць-півтора вона приведе теля. Ще є два поні шотландської породи – Марта і Маслін, коні Буян і Орлик місцевої верхово-запряжної породи. З дрібної рогатої худоби у нас утримуються вівці – баран сокільської породи, кози зааненської, камерунської (декоративна) та тоггенбурської порід, – розповідає завідувач навчально-наукової лабораторії тваринництва Володимир Ткачук. – Є золотисті та мисливські фазани, пара павичів, кури порід Кохінхін і Фавероль, голуби різних порід – поштові, польські, голуби-павичі та багато інших, кролі переважно декоративних порід. Розводимо і досліджуємо австралійських червоноклешневих раків. До кінця січня плануємо привезти єнотовидних собак. Збройним силам України, адже вони дають можливість нам працювати. Від початку війни ми не зменшували наявне поголів’я, як в навчальній науковій лабораторії, так і в контактному зоопарку. Я ціную кожну тварину. Вони мені, як рідні. Знаю кожну з тварин по її норах та поведінці. Я не можу їх комусь передати та розлучитися, будемо з ними до останнього».
У контактному зоопарку завжди є співробітники лабораторії, а також студенти технологічного факультету чи факультету ветеринарної медицини, які проходять практику. Часто на екскурсії приводять організовані групи школярів, але також діти приходять з батьками. Приносити їжу для тварин можна, але годувати їх дозволяють лише у присутності та під контролем персоналу.
Графік роботи навчально-наукової лабораторії тваринництва з 7:00 до 19:00, а контактного зоопарку з 9:00 до 17:00. Вхід безкоштовний.
Пресслужба Поліського національного університету