За ініціативи та при підтримці первинної профспілкової організації Поліського національного університету 31 січня відбулася чергова донорська акція, до якої долучилися студенти із різних факультетів.
Такі заходи у період повномасштабної війни у закладі вищої освіти проводять щомісяця, адже потреби у крові серед військового і цивільного населення постійно зростають, тож спеціалізовані заклади мають поповнювати її запаси. У Поліського національного університету – досвід багаторічної співпраці в цьому напрямку із Житомирським обласним центром крові. Багато студентів за період навчання стають донорами по кілька разів і продовжують це робити навіть після отримання диплома, оскільки розуміють важливість і необхідність процедури, завдяки якій можна врятувати життя інших.
Студентський та викладацький колектив постійно відгукується та оперативно реагує на повідомлення і запити центру щодо проведення чергової донації, дотримуючичь усіх рекомендацій.
«Ми вдячні кожному, хто свій ранок 31 січня присвятив корисній справі і зробив свій внесок у порятунок життя наших співвітчизників, – наголошує голова профкому студентів Поліського національного університету Тетяна Бойко. – Зі свого боку ми надаємо організаційну підтримку, а також відзначимо учасників донорської акції солодкими подарунками. Переконана, що приклад молоді Поліського національного університету має надихнути інших їх ровесників поділитися своєю кров’ю. Це займає дуже мало часу, але у майбутньому для когось може бути шансом на порятунок під час хірургічного втручання, після отриманих травм і поранень».
Бажаючі стати донорами мають звернутися в Житомирський обласний центр крові за адресою вул. Кибачича, 16, а також дотримуватися певних правил.
Зокрема, донором може бути громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка має посвідку на постійне проживання на території України. Вік – від 18 років, вагою від 50 кг, з дотриманням дієти та з відсутністю протипоказань:
За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові). Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові. Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість). Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді).
Центр крові у Житомирі заготовляє цільну кров, плазму і тромбоцитну масу. Для кроводачі донорам потрібно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код. Для здачі тромбоцитної маси центр крові приймає чоловіків та жінок. Житомирський центр крові працює: понеділок – четвер 8.00-16.30, п’ятниця – 8.00 – 16.00, перерва 12.00-12.30, субота і неділя – вихідні. Прийом донорів: понеділок – п’ятниця 8.00-13.00.
Пресслужба Поліського національного університету