У 2022 році талісманом Поліського національного університету в Житомирі було обрано Поліського вовка, а девізом ЗВО став відомий латинський вираз «Semper fidelis» («Завжди вірний»). Офіційно талісман було презентовано під час офіційних заходів з нагоди 100-річчя університету, що відзначали восени.
Вибір такого талісману – не випадковий, адже, на думку етнопсихолога М.-Л. А. Чепи, фольклориста В. Давидюка, вовк є центральним персонажем українського тотемізму. Ціла низка дослідників вважає, що вовк є однією із тотемних тварин племен, з яких сформувалася українська нація. Ознаки вовка як тотема найбільше поширені саме на Поліссі. Вовк уособлює сміливість. Як і сокіл, вовк також символізує волелюбність. Прагнення вовків до волі та свободи вражає, вони навіть у повному оточенні борються до кінця та лишаються вірними собі до останньої миті. Саме тому вовча символіка поширена серед українських повстанців та націоналістів. Ще вовки є символом вірності – своїм традиціям, поглядам та переконанням, принципам, цілям та ідеалам, своєму обов’язку, обраному шляху, вірності Україні.
Скульптури та зображення вовка, які за кілька місяців з’явилися в інтер’єрі Поліського національного університету, викликають відчуття гордості, впевненості, захищеності.
Зокрема, у центральному корпусі поряд зі скульптурами вовків встановлені пам’ятні знаки підрозділів Збройних Сил України, у символіці яких також є зображення вовка: ССО ЗСУ, 8-й окремий гірсько-штурмовий батальйон 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ, 1-й окремий механізований батальйон «Вовки Да Вінчі» 67-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, 90-й окремий аеромобільний батальйон ім. Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова 81-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ, 33-тя окрема механізована бригада ЗСУ. Це знак вдячності і безмежної поваги нашим мужнім воїнам, які щодня в жорстокій боротьбі наближують велику перемогу.
Крім цього, скульптури вовків зустрічають студентів, викладачів, співробітників та гостей університету перед центральним корпусом зі сторони Бульвару, ще одну скульптуру вовка раніше було встановлено у дворі, а також зображення вовка нещодавно прикрасило одну зі стін в навчальному корпусі.
«Гідно долаючи усі перешкоди, Поліський національний університет завжди залишався символом вірності, незламності, справедливості та демократичності. Таким він є сьогодні і буде в майбутньому», – наголошує ректор Поліського національного університету Олег Скидан.
Нагадаємо, що науковці Поліського національного університету разом з партнерами (Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, Поліський природний заповідник, Природний заповідник «Древлянський», Рівненський природний заповідник та інші) продовжують впровадження спільного проєкту, в рамках якого досліджують популяцію вовка на території Полісся.
Пресслужба Поліського національного університету