У Житомирі 29 вересня відбулося виїзне засідання Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, до якого долучилися народні депутати, представники профільних міністерств, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, його заступник Юрій Денисовець, співробітники ОВА, ректор Поліського національного університету Олег Скидан, аграрії, науковці та ін.
Зокрема, учасники зібрання взяли участь в обговоренні стану й перспектив розвитку хмелярства, а також ознайомились з досвідом роботи підприємств галузі хмелярства в регіоні. До слова, Житомирська область – лідер вирощування хмелю в Україні, тут збирають більше 80% всієї хмелепродукції.
Під час зустрічі йшлося про те, як імплементувати європейські стандарти до українського ринку, аби вітчизняні культури були затребуваними на міжнародних ринках та і внутрішньому.
«Вирощування українського хмелю занепадає. За 30 років обсяги зменшилися у 18,5 разів. Чому склалася така ситуація? Великі компанії віддають перевагу імпортному хмелю, нехтуючи українською продукцією. На комітетських слуханнях переконалися в тому, що наші аграрії готові збільшувати вирощування хмелю та осучаснювати власні виробництва. Однак їм потрібне законодавче регулювання, що матиме на меті розвиток хмелярства. Зараз на опрацюванні в комітеті є законопроекти 9234 та 9234-1, якими пропонується впровадити зміни у маркуванні та ввести принцип простежуваності «від стебла хмелю до готової реалізації продукції». Насправді, маємо всі чинники для розвитку вирощування хмелю, адже імпортний продукт коштує дорожче, а наші виробники готові пропонувати якісніший хміль та ще й за нижчою вартістю», – зазначив народний депутат України, голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.
Пресслужба Поліського національного університету