На території Дослідного поля Поліського національного університету 20 вересня було встановлено автономну професійну метеостанцію «AW007» з модулем «UC20GC-128-STD».
У заході взяли участь координатори та виконавці проєкту «AGROSUS» – ректор Поліського національного університету Олег Скидан, проректор з питань економічного розвитку та безпеки Юрій Демяненко, керівниця науково-навчального центру екології та охорони навколишнього середовища Тетяна Федонюк, заступник керівника Центру Віктор Пазич, завідувач кафедри ґрунтознавства та землеробства Сергій Журавель, а також декан факультету лісового господарства та екології Анатолій Вишневський та ін.
«Це надійна метеостанція з модулем передачі даних в діапазонах 2G і 3G, що дозволяє в режимі реального часу передавати всю інформацію на зовнішні погодні сервіси (наприклад, wunderground.com), додатки і безпосередньо на мобільні пристрої науковців університету. Крім того, всі дані записуються в пам’ять модуля, доступ до них можливий через USB-інтерфейс. Інформацію про погоду можна отримувати і з допомогою СМС-інформування, а в разі перевищення– метеостанція відразу ж відправить СМС на задані номери, – пояснює Тетяна Федонюк. –
Метеостанція розрахована на роботу з бездротовими датчиками, які дозволяють виявляти імиттєво інформувати науковців університету за допомогою СМС про критичні температури, пожежі. Модуль метеостанції працює від додаткової великої сонячної панелі, що забезпечує його повну автономність».
За допомогою метеостанції Поліського національного університету фіксуватимуть температуру, відносну вологість повітря, кількість опадів, освітленість, швидкість вітру, атмосферний тиск, вологість ґрунту, напрям вітру, точка роси, UV-індекс тощо. Доступ до даних метеостанції буде вільним для усіх бажаючих через сайт університету.
Нагадаємо, що наразі Поліський національний університет формує регіональну спільноту фермерів у рамках реалізації проєкту «AGROSUS». Консорціум проекту «AGROSUS» складається з 16 партнерів країн ЄС та асоційованих країн (Іспанії, України, Польщі, Португалії, Італії, Туреччини, Естонії, Німеччини, Ісландії, Румунії та ін.) та включає університети, серед яких Поліський національний університет, громадські організації, підприємства, а також організації фермерів і консультантів.
AGROSUS» визначить найдоцільніші інструменти та агроекологічні стратегії для запобігання поширенню і боротьби з бур’янами в посівах основних сільськогосподарських культур в умовах традиційного, органічного та змішаного землеробства в усіх 11 біогеографічних регіонах ЄС та асоційованих країн (Альпійський, Анатолійський, Арктичний, Атлантичний, Чорноморський, Бореальний, Континентальний, Мікронезійський, Середземноморський, Паннонський та Степовий) з метою зменшення залежності від синтетичних гербіцидів та зниження негативного впливу на навколишнє середовище.
У рамках проєкту «AGROSUS» побудує 14 регіональних спільнот фермерів та інших зацікавлених сторін у всіх 11 біогеографічних регіонах для спільного створення та апробації найдоцільніших агроекологічних стратегій, дотримуючись багатостороннього підходу та інтегруючи різні точки зору учасників та, зрештою, сприяючи здоровому та стійкому європейському сільському господарству.