З лютого цього року на постійній основі в Національному музею історії України (вул. Володимирська, 2, 4 поверх) діє виставка «Азовсталь: нові сенси», яку організувала ГО «Родини загиблих захисників України «Серце назовні» з метою ознайомлення із правдивою історією війни, розвінчання міфів російської пропаганди, вивчення суті українського спротиву на прикладі надзвичайного героїчного подвигу і самопожертви Героїв полку «Азов».
Це історії тих, хто обороняв Маріуполь, хто прийняв рішення летіти на гелікоптерах вже в оточене місто, аби підтримати побратимів, хто продовжив боротьбу з «Азовсталі» і тих, хто загинув у полоні під час теракту в «Оленівці» та ін.
Відвідати музей та переглянути експозицію запрошують студентів, викладачів і співробітників Поліського національного університету.
«Понад два місяці, перебуваючи у повному оточенні, українські бійці чинили опір російським окупантам. «Азовсталь» пережив маховик сталінських репресій та руйнацію під час Другої світової війни. Саме тут, вже за часів незалежності, виготовили плити нового саркофагу для ЧАЕС та матеріали, з яких побудували Скляний міст у Києві. Частина виставкового проєкту розповідає історію підприємства від часу заснування до сьогодення. Та найважливішими на цій виставці є набуті за час повномасшабного вторгнення рф в Україну нові сенси – «Азовсталь» як твердиня незламного українського духу й героїзму. Ці нові сенси промовляють через історії захисників «Азовсталі», їхні слова, речі, спогади про них, а також пронизливі світлини бійця полку «Азов» Дмитра Козацького «Ореста». Виставковий проєкт відбувається у співпраці з громадською організацією родин загиблих захисників України «Серце назовні», – повідомляють організатори.
Виставка в музеї працює щодня, з 10:00 до 18:00, каса музею до 17:00. Телефон для довідок – (044) 278-48-64.
Пресслужба Поліського національного університету