У Поліському національному університеті 29 листопада відбулося засідання Вченої ради, на початку якого ректор Олег Скидан відзначив найкращих студентів, які успішно виконали програми академічної мобільності та отримали відповідні дипломи і сертифікати:
Крім цього, за результатами підсумкової науково-практичної конференції І Міжнародного конкурсу наукових робіт здобувачів вищої освіти, який проводився на базі Київського національного університету технологій та дизайну за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» за напрямом «Public and Corporate Management / Публічне та корпоративне управління» студентка Ірина Букша отримала диплом ІІ ступеня. У Конкурсі брали участь міжнародні представники з Китаю, Великобританії, Молдови, Польщі, Грузії, Казахстану, Румунії, Чехії тощо, було подано більше 50 наукових робіт з 22 закладів вищої освіти.
Порядок денний засідання Вченої ради Поліського національного університету розпочали із обговорення кандидатури доктора технічних наук Романа Сивака щодо присвоєння вченого звання професора по кафедрі механіки та інженерії агроекосистем. Здобувач має більше 22 років стажу науково-педагогічної роботи, пройшов зарубіжне стажування в Університеті Вітаутаса Великого (Каунас, Литва) / Vytautas Magnus University (Kaunas, Lithuania) за навчальною програмою «Smart Engineering / Розумна інженерія» з 26.09.2022 по 25.11.2022 р., має 119 публікацій, з них 99 наукового та 20 навчально-методичного характеру, у т. ч. 4 монографії, 6 патентів, 4 навчальних посібники у співавторстві, 52 статті, що опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових періодичних виданнях, з яких 6 у періодичних виданнях, що включені до наукометричних баз Scopus та Web of Science. Рішенням Вченої ради Атестаційну справу Сивака Р.І. буде надіслано до Міністерства освіти і науки України.
Керівник навчально-наукового центру космічних та геоінформаційних технологій Петро Пивовар підготував «Звіт про діяльність навчально-наукового центру космічних та геоінформаційних технологій за 2022-2023 рр». Головні зусилля Центру були зосередженні на підготовці та підтриманні наземної станції приймання інформації ДЗЗ сантиметрового (X) діапазону радіохвиль (далі – НСПІ-8,2). Ця робота здійснювалася у співпраці з Центром прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України. Цікавою, змістовною та гарно ілюстрованою була розповідь про результати діяльності центру.
Успішно формується підготовка молодих науковців університету. Рішенням Вченої ради було утворено разову спеціалізовану вчену раду для проведення захисту дисертації здобувача Назарчука О. П., з метою присудження ступеня доктора філософії з галузі знань «Аграрні науки та продовольство» та спеціальності «Агрономія». Наукові інтереси роботи присвячені удосконаленню елементів сортової технології вирощування ромашки лікарської в зоні Полісся України.
Рішенням ради було затверджено та введено у дію ряд документів. Зокрема, у зв’язку із постановою КМУ від 14.11.2023 року № 1197 «Про внесення змін до деяких постанов КМУ з питань надання державної соціальної допомоги та соціальних стипендій», затверджено Положення про призначення стипендій здобувачам вищої освіти університету (шоста редакція). Переглянуто та актуалізовано Положення про вчену раду факультету ветеринарної медицини. Нові законодавчі зміни у оформлені відряджень на підприємствах призвели до розробки та затвердження нового Положення про відрядження.
На прохання здобувачів вищої освіти викладачі кафедри іноземних мов організували курси з ділової англійської мови (рівень А2): загальна кількість годин – 96, кількість кредитів – 3,2. Курси стартували з 27.11.2023 і розраховані на 6 місяців підготовки.
Вчена рада розглянула питання про надання академічної відпустки аспіранту 2-го року навчання за спеціальністю «Ветеринарна медицина» Дубовому А.А. та уточнення теми дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора філософії Крупельницького Т. В.
Було затверджено та рекомендовано до друку науковий журнал «Scientific Horizons. Наукові горизонти». Том 26. № 12. 2023 а також: підручник «Правознавство», автори: Скулиш Є.Д., Пархоменко М.Н., Ляшенко Р.Д., Стрільчук В.А., Василенко Л.П., Кравчук І.І., Бучинська А.Й., Гордійчук М.В., Бондарчук Н.В., Костенко С.О.; усього – 10 осіб; навчальний посібник «Метрологія та основні засоби технічних вимірювань», автори: Шелудченко Б.А., Сивак Р.І., Плужніков О.Б.; навчальний посібник «Порівняльна анатомія тварин», автори: Кот Т.Ф., Сокульський І.М.; збірник праць учасників ІХ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Фінансові інструменти регіонального розвитку» (27 жовтня 2023 р.), збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Наукові читання 2023. Еколого-регіональні проблеми сучасного тваринництва та ветеринарної медицини» (16 листопада 2023 р.); збірник праць учасників II Міжнародної науково-практичної конференції «Роль бухгалтерського обліку, аудиту та податкової політики у розбудові незалежної України на шляху до Європейського Союзу» (9-10 листопада 2023 р.).
Пресслужба Поліського національного університету