У Поліському національному університеті свою роботу продовжує ІІ етап пілотного проєкту з навчання жінок прогресивним практикам ведення садівництва в рамках реалізації допомоги у відновленні аграрного сектора України, що проводиться спільно з Департаментом агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної військової адміністрації за спонсорської підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).
Зокрема, 16 лютого була втілена практична частина тренінгу, що передбачала безпосереднє відвідування двох сучасних тепличних господарств з вирощування овочевих та квіткових рослин (гортензії, тюльпани).
Зокрема, учасниці разом з наставниками відвідали ТОВ «Станишівський овочевий комбінат», який має 6 га території закритого ґрунту та спеціалізується на вирощуванні огірків і помідорів з використанням технології базальтової вати. Головний агроном тепличного господарства Юлія Алієва детально розповіла про технологічні прийоми, сорти, температурні режими та режими зволоження, які необхідні для вирощування даних культур.
Далі екскурсія продовжилася на території тепличного господарства «CAVCHENKO GREN FARM», яке займається вирощуванням квіткових рослин та розсадою овочевих культур. Директор господарства Василь Савченко ознайомив присутніх з особливостями різних конструкцій теплиць, їх перевагами та недоліками. Учасниці відвідали сучасні теплиці, де було продемонстровано лінію по дорощуванню гортензій, ознайомлено з технологічними циклами та особливостями їх вирощування.
Пресслужба Поліського національного університету