У Центрі позашкільної освіти для дітей та молоді Житомирської обласної ради протягом 19-20 лютого проходив II (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.
Це – найбільша інтелектуальна подія року на Житомирщині. Участь в обласному етапі конкурсу взяли 285 юних науковців. Дослідницькі роботи охопили 60 секцій у 12-ти наукових відділеннях.
Конкурс оцінювали 93 висококваліфікованих членів журі – науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, установ і організацій. Традиційно у їх числі – викладачі Поліського національного університету.
У перший конкурсний день юні дослідники представляли свої напрацювання у вигляді постерного захисту, коли кожен учасник спілкуватиметься онлайн лише із членами журі. Наступного дня під час наукової конференції конкурсанти розповідали про своє дослідження іншим учасникам та спілкувалися з ними у форматі питання-відповідь.
«Під час портерного захисту у нас була можливість поспілкуватися з кожним учасником, другого дня ми спостерігали, як учасники спілкуються один з одним. Мене більш вразила саме наукова конференція. Учасники гарно тримаються, сподобалася глибина окремих запитань, що свідчить про те, що дитина відразу орієнтується у ситуації., висловлює оціночні судження», – наголосила доктор філософії, доцент кафедри психології Поліського національного університету Ірина Гречуха.
«Вражена, що є школярі, які готують роботи на такому високому рівні. Вражає також, що є багато робіт із практичним застосуванням, а не просто аналізують якісь дані. Це важливо, коли юний дослідник вміє правильно поставити експеримент, зібрати дані і проаналізувати їх. Це вже шлях науковця. Це гарний захід і гарна ініціатива підтримувати шкільну науку», – відзначила кандидат біологічних наук, доцент, завідувач кафедри екології Поліського національного університету Анастасія Зимароєва.
Пресслужба Поліського національного університету