З 8 березня Ботанічний сад Поліського національного університету в Житомирі щовихідних з 10-ї до 16-ї – відкритий для відвідувачів, які можуть безкоштовно прогулюватися територією, робити світлини, оглядати колекцію рідкісних рослин та декоративних насаджень, – йдеться на сайті «Першого житомирського інформаційного порталу».
З 16 березня на вході було встановлено скриньку по збору коштів на потреби 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ. Відвідувачі можуть кинути туди будь-яку суму. В університеті кажуть, що вже зібрали більше 100 тисяч гривень і придбали за них FPV-дрони і акумулятори до них, які оперативно були передані десантникам для виконання бойових задач на фронті (у соцмережах навіть публікували відео про те, як вони допомагають нищити ворога).
Крім цього, Студентська рада Поліського національного університету разом з бійцями 95-ки 14 квітня ініціювала акцію «Адресант-окупант», в рамках якої пропонують донатити за вказаними реквізитами кошти (50 і більше гривень), а взамін воїни на фронті лишатимуть «підписи і побажання» від тих, хто робить переказ, на мінометних снарядах, якими буде уражено сили противника.
Днями ректор університету Олег Скидав повідомив про рішення Вченої ради перейменувати Ботанічний сад на «Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників».
Аби донести цю інформацію до громадськості, протягом 27-28 квітня на відвідувачів Ботсаду чекало кілька тематичних локацій, – зазначає представник 95-ї бригади, військовослужбовець Дмитро Нагорянський.
Зокрема, перед воротами припаркували військове авто з прапорами України та бригади. Транспортний засіб тільки приїхав із зони бойових дій. На вході у Ботанічний сад встановили на постійній основі ще два тижні тому дерев’яну скульптуру ветерана та волонтера Івана Халуса (позивний «Скульптор»). Це емблема 95 бригади, яку в травні минулого року він вирізав бензопилою із колоди 300-річного дуба на території Шодуарівського парку в Житомирі, викарбував імена і позивні загиблих десантників, назви населених пунктів, де точилися жорстокі бої у період повномасштабної війни.
На стенді розмістили кілька придбаних FPV-дронів, а перед брамою – військове авто, яке тільки приїхало з передової і потребує ремонту.
На захід у тому числі завітали діючі військові і ветерани – самостійно, з побратимами чи родинами, а також сімя полеглого Героя – випускника Поліського національного університету, найрезультативнішого зенітника ЗСУ, десантника 95 бригади Андрія Лінійчука.
До речі, ректор наголошує, що для захисників, які проходять лікування чи реабілітацію, передбачена можливість приходити у Ботанічний сад і в будні.
Дмитро Нагорянський розповів, що за донат на суму понад 80 гривень (у скриньку чи на Монобанку) можна було отримати символічний подарунок – невеличкий значок із шевроном бригади. Він закликам усіх й надалі приходити в Ботанічний сад, робити фотографії на локаціях та по території, викладати їх у соцмережі, щоб якомога більше людей дізналися про те, що тут знаходиться, відбувається і як завдяки прогулянкам на свіжому повітрі на вихідних можна допомогти десантникам, зробивши внесок у наближення перемоги.
Загалом протягом 27-28 квітня було зібрано ще 40 тисяч гривень на FPV-дрони і ремонт військового авто 95-ї бригади. У травні Ботанічний сад працюватиме так само на вихідних, але на Великдень (5 травня) буде зачинений.
Пресслужба Поліського національного університету