На базі Ботанічного саду Поліського національного університету імені Героїв-десантників у Житомирі 25 червня відбувся урочистий захід за участю представників влади, ЗВО, військовослужбовців та громадськості, в рамках якого проходило відкриття пам’ятного знаку із новою назвою (відповідне рішення про перейменування було прийнято наприкінці квітня цього року під час засідання Вченої ради університету).
Зокрема, на захід у Ботанічний сад завітали народні депутати ВРУ – Богдан Кицак, Ігор Марчук, Ігор Герасименко, Сергій Кузьміних, Тетяна Грищенко, голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко, заступник начальника штабу 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ Дмитро Нагорянський, ректор Поліського національного університету Олег Скидан, директор Ботанічного саду Олена Кузьміних, керівники структурних підрозділів, декани, викладачі та співробітники університету, десантники 95-ї бригади.
Встановлений на вході перед Ботсадом знак являє собою камінь із викарбуваною назвою «Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників», зображенням талісмана закладу – Поліського вовка, девізом університету – «Semper fidelis» («Завжди вірний»), символікою 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ і гаслом «Завжди перші».
«Впевнений, що алея і сад будуть улюбленим місцем гостей та жителів Житомира. Перебуваючи там, кожен зможе не лише насолодитися красою природи, а й згадати та віддати шану тим, хто боронить рідну землю у найзапекліших боях цієї війни», — сказав під час виступу голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко.
А підполковник Дмитро Нагорянський додав, що «безпосередньо для десантників це буде символом того, що кожен з них може прийти і відчути тепло та підтримку у Поліському національному університеті та на території Ботанічного саду, зокрема. Він зазначив, що до облаштування цієї локації долучилося багато людей з різних куточків Житомирщини, червоний граніт передали безкоштовно.
«На початку ця скульптура важила понад 7000 кг, тому її розрізали навпіл. В основу лягла одна частина, яку обробляли майстри з Довжика та Коростишева. Коростишівський художник Пилип Чинчик наносив напис та зображення цього знаку. В основі лежить також подушка, більш як півметра глибиною. Дуже багато людей об’єдналось навколо цієї ініціативи. Житомир історичний та туристичний придбав в свою скарбницю ще один елемент, до якого будуть приїздити туристи», – наголосив Дмитро Нагорянський.
Ректор Поліського національного університету передав 95-й бригаді в особі Дмитра Нагорянського сертифікат на 500 тисяч для придбання необхідного обладнання, що допоможе захисникам у виконанні поставлених задач на фронті. Це стало продовженням систематичної співпраці та волонтерської допомоги від університету, адже попередньо вже були передані ноутбуки, дрони «Mavic 3T», планшети, ін.
Військові спільно з керівництвом університету за кілька місяців встигли втілити кілька важливих ідей. Таким чином, окрім офіційної зміни назви Ботанічного саду, у травні тут відкрили «Алею слави ДШВ ЗСУ» з прапорами усіх бригад десантно-штурмових військ, в центрі якої розмістилася дерев’яна скульптура із символікою 95-ї бригади майстра з багаторічним досвідом, ветерана, колишнього десантника, а нині волонтера та учасника благодійних марафонів Івана Халуса (позивний «Скульптор»). Її додатково накрили прототипом американської парашутної системи для спуску. На брамі до Ботсаду закріпили ковані елементи – емблема 95-ї бригади по обидва боки і конструкція «Поліський вовк» у центрі.
Також навесні у Ботанічному саду імені Героїв-десантників Поліського національного університету запрацював потужний комплекс для проведення реабілітації поранених військовослужбовців ЗСУ – Поліський Хаб Відновлення та Арт-Терапії. Відповідну ініціативу Поліський національний університет (колектив кафедри психології) втілює спільно з БО «БФ «Штаб допомоги Житомир» та іншими волонтерськими організаціями – для військових, ветеранів і членів їх родин, постраждалих від наслідків війни та інших категорій проходять заняття з арт-терапії, еко-терапії (майстер-класи з гончарства, живопису, екскурсії та інші заходи).
Нагадаємо, що Ботанічний сад для відвідування відкритийу вихідні (субота, неділя) з 10.00 до 16.00, а для військових, що проходять лікування після поранень і травм, реабілітацію передбачено доступ у вихідні та в будні. Тут можна прогулятися, познайомитися з колекцією унікальних представників рослинного світу і червонокнижними чорними лебедями, зробити знімки, дотримуючись правил.
Вхід – безкоштовний, але з 16 березня було встановлено спеціальні скриньки, куди відвідувачі можуть кинути будь-яку суму на знак вдячності, отримати значок 95-ки за донат. У подальшому кошти витрачають на потреби 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ (придбання FPV-дронів й акумуляторів до них, ремонт техніки). Це спільна ініціатива студентського активу університету – Студентської ради, а також безпосередньо десантників.
Пресслужба Поліського національного університету