«На основі накопиченого практичного досвіду та матеріально-технічної бази ми розпочинаємо підготовку фахівців у сфері економічної та продовольчої безпеки, які сьогодні вкрай необхідні нашій державі», – про це повідомив ректор Поліського національного університету Олег Скидан.
За його словами, Поліський національний університет має один з найбільших у державі потенціалів (кадровий та матеріально-технічний) для забезпечення розробки і моніторингу реалізації аграрної політики держави, формування її продовольчої безпеки, розвитку сільського господарства та сільських територій.
Зокрема, саме цей університет є єдиним у державі закладом вищої освіти і науковою установою, що має унікальний наземний інформаційний комплекс космічного моніторингу Землі, який забезпечує можливості для проведення постійного моніторингу та прогнозування змін навколишнього середовищ, вчасної ідентифікації загроз і викликів продовольчій безпеці, виконання наукових проектів в сфері космічного агромоніторингу, створення геопорталів та інформаційно-довідкових ситем підтримки прийняття рішень органами державної влади та місцевого самоврядування.
Фахівці Поліського національного університету в складі відповідних робочих груп брали участь у розробці:
Поліським національним університетом реалізується Project 101134874 – ACT4CAP27, CL6-2023-GOVERNANCE-01: Advancing Capacity and analytical Tools for supporting Common Agricultural Policies post 2027 / Розвиток потенціалу та аналітичних інструментів для підтримки спільної аграрної політики після 2027 року (131 тис. євро), 2024-2028 роки. Впровадження проєкту передбачає обґрунтування впливів вступу України до ЄС на європейські аграрні ринки. Відтак, фахівцями університету спільно із зарубіжними колегами розробляються сценарні прогнози ефектів від приєднання України до ЄС, які презентуються на загальноєвропейському рівні та у яких беруть участь європейські політики і представники аграрного бізнесу ЄС.
Однією із задач проєкту є розвіювання страхів європейських аграріїв щодо вступу України до ЄС, що визначає його політичне значення для України у сучасних реаліях.
Результати, отримані на основі моделі AGMEMOD, апробовані та прийняті для впровадження в загальноєвропейських прогнозах Центром наукових досліджень (Joint Research Centre, EU Commission). Прогнози аграрних ринків на основі AGMEMOD «Поточна ситуація та перспективи аграрних ринків до 2030 року» були опубліковані зазначеним центром на офіційному сайті наукових публікацій ЄС.
Пресслужба Поліського національного університету