У межах розробки екологічної стратегії Житомирської міської територіальної громади під час чергової зустрічі 30 липня експерти, серед яких представники факультету лісового господарства та екології Поліського національного університету – завідувач кафедри лісництва, лісових культур та таксації лісу Юрій Сірук, професор кафедри екології Оксана Дунаєвська, доцент кафедри лісництва, лісових культур та таксації лісу Федір Марков, асистент кафедри лісництва, лісових культур та таксації лісу Ірина Сірук, обговорили проєкт основних заходів, які стануть фундаментом розділу «Озеленення, природно-заповідного фонду та біорізноманіття» майбутньої стратегії, йдеться у повідомленні пресслужби міської ради.
Основними заходами, які планується впровадити, є:
Федір Марков, експерт з питань озеленення проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні», доцент Поліського національного університету, підкреслив, що створення плану озеленення громади є вкрай необхідним. Це дозволить систематизувати процес озеленення, забезпечити правильний вибір видів рослин, які найкраще підходять для місцевих умов, та впровадити ефективні методи догляду за ними. Важливо також врахувати зміни клімату, які впливають на вибір рослин та методи їхнього утримання.
«Реконструкція існуючих об’єктів зеленого господарства та створення нових садово-паркових зон на територіях, на яких, на даний час, немає балансоутримувача, не тільки покращить естетичний вигляд міста, але й сприятиме підвищенню рівня життя мешканців. Це створить нові місця для відпочинку та дозвілля», – говорить головний архітектор Ольга Бронштейн.
«Ці заходи стануть важливими кроками на шляху до покращення екологічної ситуації в Житомирській громаді, сприятимуть підвищенню якості життя мешканців та збереженню природного середовища для майбутніх поколінь», – зазначає Поліна Мурашевська, начальник відділу екології та природних ресурсів міської ради.
Розроблення екологічної стратегії Житомирської територіальної громади здійснюється Житомирською міською радою в межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії.
Пресслужба Поліського національного університету