Департамент освіти і науки Житомирської обласної державної (військової) адміністрації звертає увагу на поширення останнім часом в інформаційному просторі дописів про діяльність ворожих Telegram-каналів, які маскуються під проукраїнські.
Ці канали різко активізували свою діяльність з початком війни та використовують різноманітні фейки, маніпулюють з громадською думкою, розпалюють національну ворожнечу.
Ворожі Telegram-канали, які вдають, що мають проукраїнську позицію, вирішили піти на найпримітивніший крок – імітацію проукраїнських поглядів на політичні, військові події, які зараз відбуваються. Та найнебезпечніше те, що такі телеграм-канали вербують підлітків для розпалювання національної ворожнечі, співпраці з ворогом, тим самим втягуючи їх до скоєння кримінальних злочинів.
На перший погляд, це начебто черговий майданчик для онлайн спілкування підлітків для того, щоб учасники публічно писали, що вони думають про певну подію. Але, насправді це небезпечна стрічка контенту з ворожою інформацією.
Правоохоронцями Житомирської області вже викрито один з телеграм- каналів, який вербував підлітків 13-17 років для розпалювання національної ворожнечі. Поліцією встановлено, що вони входили до онлайн-чату, учасниками якого були підлітки та інші користувачі,які обговорювали та планували провокаційні «акції».
У результаті розслідування співробітники правоохоронних органів вилучили низку доказів протиправної діяльності підлітків, серед яких засоби звʼязку. Такий спосіб вербування українських підлітків використовує росія.
Підписники-неповнолітні – благодатна аудиторія для насаджування потрібних ворогу наративів, оскільки в них щелише формуються картини світу та вони не можуть самостійно проводити психологічну переробку негативного впливу.
Нагадуємо, що в липні минулого року в Україні створили інформаційну платформу, де можна знайти поради психологів та фахівців з інформаційної гігієни та права (https://stopcyberbullying.com.ua). На платформі зібрали практичні поради експертів, юридичні рекомендації, а також перелік ресурсів, фільмів і подкастів про інформаційну безпеку.
Пресслужба Поліського національного університету