«На Паралімпійських іграх, які проходили з 28 серпня по 8 вересня, у національній збірній з волейболу сидячи Житомирщину представляв 27-річний Євгеній Корінець – в минулому військовослужбовець 30-ї бригади, бойовий медик, який отримав важке поранення під Бахмутом і втратив ногу, а нині – ветеран війни, спортсмен і студент факультету економіки та менеджменту Поліського національного університету, – повідомив ректор Олег Скидан. – До змагань він готувався під керівництвом тренера – викладача кафедри фізичного виховання Поліського національного університету Анатолія Денисовця, який, власне, і посприяв тому, щоб Євген почав займатися волейболом сидячи».
Змагання з волейболу сидячи – один з постійних видів спорту на Паралімпійських іграх. У цьому різновид волейболу грають спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату, які пересуваються по ігровому майданчику за допомогою рук. До складу збірної України на цьогорічний паралімпійський турнір з волейболу сидячи увійшли 12 параатлетів. Серед них – Євгеній Корінець, один з новачків команди, що дебютував за неї у 2024 році.
У минулому Корінець – професійний волейболіст, який грав на обласному рівні за команду Черняхівського району, що на Житомирщині. Після початку повномасштабного вторгнення волейболіст вступив до лав української армії: спершу був у роті охорони, а потім – бойовим медиком у 30-й окремій механізованій бригаді. Внаслідок бойових дій на Бахмутському напрямку отримав поранення (в березні 2023 року), через що йому ампутували ногу. Пройшовши курс реабілітації, повернувся у спорт і потрапив до складу паралімпійської збірної України.
«У волейболі сидячи я з січня чи лютого цього року. Від класичного волейболу залишилися деякі навички, але можу сказати, що класичний волейбол і волейбол сидячи – це два зовсім різні види спорту. Тут може бути лише одне спільне слово – волейбол», – розповів Корінець в коментарі «Суспільне Спорт» після стартового матчу збірної України проти Ірану.
Параатлет пояснює: попри те, що, на перший погляд, класичний волейбол і волейбол сидячи виглядають як одна й та ж гра, насправді вони зовсім різні. І спершу звикнути до змагань у волейболі сидячи Корінцю було непросто.
Євгеній Корінець був учасником команди, що виборювала першу за 8 років перепустку на Паралімпійські ігри на світовому ліцензійному турнірі. Волейболіст наголошує: після служби в армії поставив перед собою наступну мету – боротися на спортивному фронті Відзначимо, що на Паралімпійських іграх-2024 збірна команда України зайняла 7 місце, обігравши команду Франції з рахунком 3:0.
Пресслужба Поліського національного університету