У 21 регіоні України з дотриманням норм безпеки та обмежень воєнного часу 20 вересня проводять заходи до Всесвітнього дня прибирання “World Cleanup Day”, головними організаторами яких виступили Всеукраїнський молодіжний рух “Let’s do it Ukraine” спільно з міжнародним рухом “Let’s Do It World” та міжнародним молодіжним рухом “School Recycling World”, а підтримали патрнери (компанії, заклади, колективи, організації) на місцях у різних населених пунктах.
Під гаслом “Зробимо Україну чистою разом!” українці традиційно беруть участь у “World Cleanup Day” разом із 90 мільйонами учасників у 211 країнах світу.
Основна мета – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання серед громадян, обʼєднання зусиль заради екологічного майбутнього. Формати участі – індивідуальні та сімейні толоки, колективні прибирання на території установ, організацій традиційні прибирання. Також це може бути цифрове прибирання (видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів) або розбір завалів, що виникли внаслідок ворожих обстрілів.
До Всесвітнього дня прибирання долучилися безпосередньо студенти Поліського національного університету, які о 10 годині 20 вересня вже зібралися на майданчику біля пішохідного мосту в Шодуарівському парку, – інформує сайт «Житомир таймс».
Зокрема, попередньо з організаторами погодили, що прибиратимуть територію за мостом у бік Зарічан, чим і займалися в подальшому майже дві години.
“Ще навіть коли студенткою Поліського національного університету була я, ми завжди влаштовували еко-акції та виходили прибирати територію за мостом, тож вирішили не зраджувати традиції, так би мовити, – говорить голова первинної профспілкової організації студентів Поліського національного університету, одна з координаторок Тетяна Бойко. – Подали заявку на участь одразу після того, як з’явився анонс цьогорічного “World Cleanup Day”. До Всесвітнього дня прибирання долучалися останні кілька років, але у період карантину та на початку повномасштабного вторгнення формат заходів трохи змінювався. Оголошення про прибирання розмістили у соцмережах на офіційних сторінках університету, профкому і усі бажаючі могли прийти сьогодні. Тут представники різних факультетів – близько 200 осіб, але факультет ветеринарної медицини та технологічний факультет, навчальні корпуси яких знаходяться по вулиці Корольова, прибирають фруктовий сад навпроти Ботсаду, де відпочивають житомиряни і лишають після себе сміття. “Let’s do it Ukraine” надіслали нам різноманітну атрибутику, бейджі волонтерів, а головне – пакети для сміття і рукавички, які ми роздали перед початком прибирання кожному”.
Студентів розділили на групи, за кожним з яких закріпили куратора, а територію за мостом умовно поділили на кілька секторів, аби учасники прибирання не пересікалися. Найбільше сміття виявилося на схилах і берегах річки Тетерів під конструкцією мосту, а також трохи далі, де є облаштовані місця для відпочинку з лавками.
Переважна більшість – скляні та пластикові пляшки, обгортки від снеків, чіпсів, побутове сміття. Студенти зібрали десятки пакетів сміття та перенесли їх на протилежний бік пішохідного мосту, звідки, за домовленістю, їх заберуть вантажівкою комунальники та доставлять на міське сміттєзвалище.
Пресслужба Поліського національного університету