На базі Поліського центру органічного виробництва «Полісся органік» у Поліському національному університеті та АТ «Житомирський маслозавод» 23 вересня у рамках проєкту Еразмус+ «Досвід ЄС у зеленому сільському господарстві для відновлення та трансформації України у післявоєнний період» провели Інфодень «Зелене сільське господарство: досвід ЄС як стратегія післявоєнного відновлення та трансформації України», до участі в якому долучилися здобувачі вищої освіти, академічна спільнота університету, аграрний бізнес та представники органів державної влади.
З вітальним словом до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи, соціального та гуманітарного розвитку Поліського національного університету Іван Мартинчук.
В рамках заходу відзначили День органічного виробництва ЄС, провели онлайн-конференцію «Органічний день в Україні» та побували в АТ «Житомирський маслозавод», яке є виробником першого органічного морозива («Ескімос-Organic») в Україні.
Зокрема, учасники обговорили такі теми – «Зелене сільське господарство: досвід ЄС для України», «Зелене» відновлення аграрного сектору – шлях до сталого розвитку громад та відновлення України», «Роль освіти і науки у впровадженні європейських принципів зеленого сіського господарства в Україні».
«Захід став чудовим майданчиком для обговорення цілого ряду питань щодо зелених технологій в агарному секторі, зокрема, й органічного виробництва. Особливо пізнавальною та захопливою була екскурсія підприємством з метою ознайомлення з технологією та сертифікацією виробництва органічної продукції. Щиро вдячні керівництву АТ «Житомирський маслозавод» та, безпосередньо, директору з якості Ларисі Жигадло за організацію та ескурсії з дегустацією морозива», – наголосила керівник проєкту Еразмус+ «Досвід ЄС у зеленому сільському господарстві для відновлення та трансформації України у післявоєнний період», завідувач кафедри годівлі, розведення тварин та збереження біорізноманіття технологічного факультету Поліського національного університету Діна Лісогурська.
Нагадаємо, що проєкт Еразмус+ «Досвід ЄС у зеленому сільському господарстві для відновлення та трансформації України у післявоєнний період» реалізовують протягом 2023–2026 років. Його мета – поглиблення та систематизація знань про принципи впровадження Європейської зеленої угоди в аграрному секторі України, їх поширення серед цільових груп користувачів з метою формування у них усвідомлення європейських стандартів та цінностей сталого розвитку в контексті інтеграції України в ЄС.
no images were found
Пресслужба Поліського національного університету