На базі Ботанічного саду імені Героїв-десантників Поліського національного університету з весни 2024 року діє Поліський хаб відновлення та арт-терапії для військових, ветеранів їх родин, постраждалих від наслідків війни, де наразі продовжується серія майстер-класів з живопису та глинотерапії, до яких традиційно долучаються викладачі кафедри психології та студенти старших курсів, що здобувають освіту за відповідним напрямом.
«Глинотерапія — потужний інструмент психологічної допомоги, який набуває особливої цінності при роботі з військовими. В умовах бойових дій та після повернення додому багато захисників стикаються з наслідками посттравматичного стресового розладу (ПТСР), емоційної виснаженості та травмуючих спогадів, – пояснюють організатори безкоштовних заходів. – Глина допомагає працювати з цими проблемами на глибшому рівні, залучаючи тіло та почуття. Через маніпуляцію з глиною військові можуть в безпечному середовищі виражати складні емоції, зменшувати стрес і тривогу. Цей метод дозволяє працювати з метафоричними образами, надаючи можливість перенести внутрішні переживання на зовнішній об’єкт, що сприяє їх опрацюванню та розумінню. Глина дає змогу створити щось відчутне, що допомагає військовим повернути контроль над своїм життям і відчути стабільність. Крім того, глинотерапія покращує сенсорну інтеграцію, сприяє заземленню та допомагає налагодити контакт із власним тілом, що особливо важливо для тих, хто пережив травматичні події. Терапія глиною стає своєрідною мовою для вираження того, що неможливо сказати словами, допомагаючи військовим знайти внутрішній баланс і рухатися до психологічного відновлення».
Поліський хаб відновлення та арт-терапії для військових, ветеранів їх родин, постраждалих від наслідків війни має партнерів у реалізації заходів – Ботанічний сад імені Героїв-десантників Поліського національного університету, «Штаб допомоги Житомир», ГО «Інститут комунікативних рішень».
Пресслужба Поліського національного університету