Поліський національний університет 17 жовтня відвідав Голова Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей Іван Рудий, який провів зустріч із студентською молоддю. Подібні заходи протягом останнього часу проходять у різних регіонах країни та орієнтовані на вразливі категорії, які здатні підпадати під шкідливий вплив азартних ігор, мати ігрову залежність (лудоманію).
Відповідно до результатів різних опитувань, тільки 5% українців стикалися з лудоманією особисто або знають людей, які страждають від цієї проблем, але вжиття превентивних заходів для недопущення розвитку лудоманії — важлива частина роботи відповідних органів, чим власне і займаються представники Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей спільно з партнерами (державними органами, організаціями та бізнесом, експертами, представниками операторів.). Спільне завдання – не дати лудоманії стати серйозною проблемою для українського суспільства в найближчому майбутньому.
КРАІЛ вже напрацювала низку інструментів, за допомогою яких сьогодні гравці відповідальніше підходять до гри, а близькі людей із залежністю отримують можливість обмежити рідну людину від неконтрольованого бажання грати. Також є позитивні результати роботи у формуванні серед гравців розуміння того, що азартні ігри – це перш за все розвага, а не спосіб збагачення або заробітку. Поряд з цим гемблінг-індустрія поступово перетворюється з бізнесу, що довго перебував поза законом та вважався неетичним, на сферу безпечних розваг, яка приносить мільйонні прибутки до державного бюджету та демонструє соціальну відповідальність.
Саме проблемі ігрової залежності та роботі з населенням національний регулятор зараз приділяє найбільше уваги. Основне завдання КРАІЛ вбачає в захисті прав та інтересів гравців, а також запобіганні розповсюдженню лудоманії, мінімізації наслідків неправильного ставлення до азартних ігор.
Важливою складовою в даному питанні є просвітницька діяльність. Раніше КРАІЛ в кількох містах України розмістила банери з позиціонуванням азартних ігор як сфери розваг, запустила гарячі лінії, створила алгоритм самообмеження гравців, постійно оновлюється реєстр лудоманів, проходять зустрічі з молоддю.
Є певні вимоги і до операторів – всі ліцензовані компанії мають дотримуватися принципів відповідальної гри, розміщувати інформаційні блоки на сайтах і в закладах. Кожного клієнта до початку гри перевіряють в реєстрі лудоманів.
Азартні ігри – це не лише розваги, але й відповідальність як для гравців, так і для організаторів азартних ігор. Участь в азартних іграх може нести певні ризики, тому ключовою метою є забезпечення безпечних умов для гри та захисту гравців. Одним із ключових принципів відповідальної гри є забезпечення ідентифікації гравця або відвідувача, яка повинна здійснюватися як у гральних закладах, так і під час участі в азартних іграх у мережі Інтернет. Ідентифікація (верифікація, встановлення даних) гравця або відвідувача здійснюється під час відвідування грального закладу на підставі оригіналу документа, що посвідчує особу та підтверджує вік, а також до моменту прийняття ставки через мережу Інтернет із застосуванням методів ідентифікації та (або) інших методів верифікації, що використовуються відповідно до законодавства про захист персональних даних та правил організатора азартних ігор. Згідно із законодавством, участь в азартних іграх дозволяється тільки особам, які досягли 21-річного віку. Ідентифікація дозволяє перевірити вік гравця (відвідувача) та запобігти порушенням, запобігає участі в азартних іграх особам, які внесені до Реєстру, допомагає зменшити ризики шахрайства та використання азартних ігор для відмивання грошей, дає змогу гравцям впроваджувати особисті обмеження на гру (встановлювати ліміти або тимчасово обмежувати собі участь в азартних іграх).
Пресслужба Поліського національного університету