У Поліському національному університеті 30 жовтня в рамках проєкту ЕRASMUS+ Jean Monnet Module «Політика згуртування Європейського Союзу» (2022-2025) відбувся Інтерактивний тренінг для лідерів територіальних громад Житомирщини.
Зокрема, на захід завітали представники Райгородської сільської територіальної громади, Глибочицької, Тетерівської, Оліївської, Білокоровицької, Брониківської сільських рад, Брусилівської, Ружинської територіальних громад, Червоненської, Черняхівської селищних територіальних громад, Ємільчинської, Городницької селищних рад, Радомишльської та Житомирської міських територіальних громад.
З вітальним словом до присутніх від імені ректора Поліського національного університету звернувся проректор з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку Іван Мартинчук.
«Дуже приємно бачити вас усіх в стінах Поліського національного університету – лідерів об’єднаних громад, представників громад і безпосередньо своїх колег та студенство. Важливо, що та прірва між політикою, економікою, освітою і наукою, про яку говорили раніше, сьогодні звужується і зменшується. У першу чергу саме завдяки таким активним командам науковців, які розуміють, що імплементація науки, теорії та практикуму вкрай важлива, а тим паче у період війни, – зазначив Іван Мартинчук. – Дійсно, треба визнати, що за останні 10 років найуспішнішою виявилася саме реформа децентралізації, яка змінила обличчя, погляди на економіку і розвиток об’єднаних громад, на бажання людей залишатися на місцях і зміцнювати та покращувати свої території – селища, міста, містечка. Кошти почали залишатися у громадах і працювати в інтересах її жителів. Ті виклики, які сьогодні очікують нашу країну в майбутньому, звичайно насторожують, лякають, але завдяки людському фактору, фаховій підготовці – вас, як лідерів, та нашої наукової школи, дадуть правильні результати. Великими і важкими кроками ми подолаємо кризи, ризики і зможемо пишатися спільними успіхами, відродити економічний потенціал у регіоні та країні загалом на рівні попередніх років чи, можливо, навіть ще кращому. Все це з урахуванням та використанням практик Європейського Союзу. Сьогоднішня зустріч допоможе визначити проблеми, які є в громадах, як згуртувати громаду в цих умовах, надати дискусійну ідею – як розвивати і куди рухатися: і громадам, і науці».
Детальніше про проєкт ЕRASMUS+ Jean Monnet Module «Політика згуртування Європейського Союзу», терміни та етапи реалізації, основні заходи і курси учасникам зібрання розповіла керівник проєкту – д.е.н., завідувачка кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції Поліського національного університету Тетяна Зінчук, а також представила членів команди (Олександр Ковальчук, Наталія Куцмус, Тетяна Усюк, Оксана Прокопчук, Людмила Тарасович).
Мета проєкту ЕRASMUS+ Jean Monnet Module «Політика згуртування Європейського Союзу» – формування згуртованого демократичного суспільства в Україні через створення системи знань про політику згуртування ЄС та її популяризацію серед здобувачів освіти, науковців, політиків, експертів, підприємців та громадських лідерів. Місія проєкту – сприяти набуттю та поширенню знань з найкращих рішень та європейських практик, досвіду, менеджменту, організаційно-правових та соціально-економічних засад реалізації політики згуртування в ЄС. Цільові групи проєкту – здобувачі та аспіранти, експерти, залучені до розробки та імплементації політики згуртування, представники академічного середовища та політикуму, представники громадянського суспільства, підприємці, локальні громади. Програма проєкту в розрізі освітньої та наукової складових передбачає отримання таких результатів – внесок у формування нової моделі згуртованого демократичного суспільства, розбудову інституційного середовища, розвиток комунікаційних мереж у тріаді «держава – регіон – громада», впровадження інструментів європейської політики згуртування, подолання соціально-економічних та територіальних диспропорцій; підвищення рівня обізнаності представників цільових груп про європейські моделі та практики взаємодії влади та локальних громад у процесі створення можливостей для інклюзивного соціально-економічного зростання; підвищення активності громадянської участі та лідерства, згуртованості при реалізації локальних ініціатив.
Захід для лідерів територіальних громад Житомирщини у Поліському національному університеті, до якого також у процесі долучився ректор Олег Скидан, включав три основні частини:
Пресслужба Поліського національного університету