З березня 2024 року відвідувачі Ботанічного саду Поліського національного університету імені Героїв-десантників, який відкритий щовихідних з 10 до 16 години, допомагають збирати кошти для потреб військовослужбовців з 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади. За цей час вже вдалося акумулювати понад 200 тисяч гривень, які оперативно направляються на закриття актуальних запитів від десантників (придбання FPV-дронів, акумуляторів, ремонт військових автівок). У листопаді первинною профспілковою організацією студентів університету, яка спільно зі Студенстською радою виступили ініціаторами збору в Ботсаду, було закуплено і передано 50 чугунок для дронів і передано захисникам з 95-ки.
Крім цього, 21 листопада, у День Десантно-штурмових військ ЗСУ, відбулася зустріч, участь в якій взяли ректор Поліського національного університету Олег Скидан, проректори Іван Мартинчук та Юрій Демяненко, голова первинної профспілкової організації співробітників університету Юрій Сус, а також заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади Дмитро Нагорянський. Зокрема, сторони обговорили можливості подальшої співпраці із надання благодійної допомоги десантникам, а також від Поліського національного університету було передано подяку 95-й бригаді за мужність, героїзм і захист національних інтересів та з нагоди Дня ДШВ ЗСУ і першої річниці отримання почесного найменування «Поліська».
Втім, основна мета зустрічі – передача 25 FPV-дронів та 25 акумуляторів до них, які були закуплені напередодні на загальну суму 500 тисяч гривень. Ці кошти були зібрані за період від початку нового навчального року в ЗВО, тобто за три місяці (сума щомісячних добровільних відрахувань трудового колективу до профспілкового органу). Попередньо таким чином десантникам було вже передано ноутбуки, засоби звʼязку, квадрокоптери, шини, ін.
«Нам телефонують з університету й уточнюють, що в наявності є ось така сума і запитують, що потрібно, – пояснює Дмитро Нагорянський. – Все відбувається досить швидко та якісно. Фактично Поліський національний університету підставив бійцям 95-ї бригади своє дружнє плече і вже близько двох років відбувається передача необхідної допомоги на постійній основі. Це все сприяє ще кращому виконанню бойових завдань нашими десантниками по знищенню ворожих сил».
Вже наступного дня, 22 листопада, біля входу у Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників відбулася передача нового автомобіля «Mitsubishi L200» на потреби одного з бойових підрозділів 95-ї бригади, який профспілкова організація співробітників університету змогла придбати завдяки донатам від закордонних та вітчизняних меценатів (блогер Майкл Накі та спільнота його підписників, благодійники з Одеси, ветерани ГУР МОУ, інші небайдужі).
«Десантники 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади добре зарекомендували себе ще у період проведення АТО на сході України. Їх досі знають і бояться вороги, а українці – пишаються і надихаються героїчними подвигами та звитягами. Для нас честь допомагати славним землякам. Підтримуємо контакт із керівництвом бригади і купуємо виключно те, що необхідно на даний момент, – зауважив ректор Поліського національного університету Олег Скидан. – Дякуємо десантникам за службу і захист. Поки наша спільна боротьба триває, зі свого боку будемо всіляко підтримувати і допомагати тим, хто безпосередньо на фронті наближає перемогу. Завжди перші, тому що Завжди вірні!».
Нагадаємо, що у перші дні повномасштабної війни війни на потреби військових від Поліського національного університету було перераховано майже мільйон гривень і передано 5 транспортних засобів, а у березні на базі ЗВО розпочав свою діяльність Гуманітарний штаб, завдяки якому у співпраці із партнерами налагодили постачання з-за кордону гуманітарних вантажів із допомогою (спорядження, речі, продукти, медикаменти, засоби гігієни) для армійців, ТРО, рятувальників, медзакладів Житомира та області, а також громад, які приймали ВПО, жителів територій звільнених від тимчасової окупації. У такому форматі штаб працював кілька місяців, а волонтерами там були безпосередньо викладачі і студенти Поліського національного університету.
Зібрані для ЗСУ кошти колектив Поліського національного університету спершу переказував на офіційні благодійні рахунки, а згодом почали працювати «точково», закуповуючи все необхідне для військових самостійно – автівки, дрони, квадрокоптери, тепловізори, монокуляри, планшети, ноутбуки, генаратори та багато іншого. Зокрема, найбільший обсяг допомоги було передано представникам 30 окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Островського, 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади, розвідникам ГУР, а також іншим підрозділам, відповідно до запитів, і тим, де несуть службу студенти, викладачі і випускники Поліського національного університету. Фахівцями Поліського національного університету спільно з колегами з Державного космічного агентства та Національного центру управління і випробувань космічних засобів створено та забезпечено функціонування сучасної системи космічної та геоінформаційної підтримки прийняття рішень у ключових сферах національної безпеки і оборони.
Наприкінці 2022 року трудовий колектив Поліського національного університету прийняв рішення про підвищення розмірів відрахувань до профспілкових органів, за рахунок чого вдалось збільшити фінансову допомогу армії та надавати підтримку ЗСУ на регулярній основі. За увесь період сума благодійної допомоги за рахунок відрахувань становить близько 4 мільйонів гривень. Звіти про витрату коштів (придбання та передача обладнання) оприлюднюються публічно на офіційному сайті ЗВО, особистих сторінках ректора, голови первинної профспілкової організації співробітників у соціальних мережах. Також Поліський національний університет активно долучився до збору допомоги від Житомирщини жителям затоплених регіонів після підриву Каховської ГЕС.
За свою волонтерську і благодійну діяльність Поліський національний університет відзначений подякою Командувача ССО ЗСУ, подякою та відзнакою «Друзям бригади» 30-ї окремої механізованої бригади ім. Князя Костянтина Острозького, нагрудним знаком «За допомогу та жертовність» 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, подякою командування спецпідрозділу ГУР МО України «Шаманбат», орденом «Пошана. Честь. Відвага» І ступеню Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України, прапорами бойових частин і підрозділів ЗСУ, подяками 95-ї бригади, Житомирського військового госпіталю, Житомирського бронетанкового заводу, трофейними сувенірами і прапорами з підписами тощо.
Пресслужба Поліського національного університету