У 2024 році консорціум у складі Поліського національного університету, Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної військової адміністрації, Житомирської міської ради, Державного космічного агентства України, Національного центру управління та випробувань космічних засобів, компаній Encon Trade, Encon, ІTM Cargo LLC, AMM Project Sp. z o.o. та ESRI Ukraine став переможцем конкурсу зі створення Європейських цифрових інноваційних хабів в Україні, який був проведений Єврокомісією в межах програми ЄС «Цифрова Європа».
Зокрема, делегація Поліського національного університету (докторка сільськогосподарських наук, професорка, керівниця Навчально-наукового центру екології та охорони навколишнього середовища Тетяна Федонюк, асистент кафедри комп’ютерних технологій і моделювання систем, співробітник Навчально-наукового центру космічних та геоінформаційних технологій Олександр Рожков) презентуватвала Поліський цифровий інноваційних хаб «POLIDIH» у рамках «EDIH Network Summit-2024», що проходив протягом 26-27 листопада у Брюсселі.
«Це унікальна подія для цифрових новаторів з усієї Європи, сповнена надихаючих дискусій, обміну досвідом та міжнародного нетворкінгу. Це неймовірна можливість стати частинкою цифрової та зеленої трансформації нашої країни та Європи», – зауважила Тетяна Федонюк.
Нагадаємо, що єдиний у Житомирській області Європейський цифровий інноваційний хаб «POLIDIH» (Поліський цифровий інноваційний хаб), діяльність якого розповсюджуватиметься на всю північну частину України, допомагатиме малому й середньому бізнесу та державним організаціям вдосконалювати виробничі процеси, продукти або послуги за допомогою сучасних цифрових технологій, зокрема геоінформаційних та космічних, автоматизації виробничих процесів тощо. Хаб отримає фінансову підтримку у розмірі майже півмільйона євро у наступні 4 роки.
«POLIDIH» являє собою комплексну відповідь на заклик ЄС до Європейських центрів цифрових інновацій (EDIH), яка точно відповідає наступним цілям:
Відповідно до цілей Європейського центру цифрових інновацій (EDIH), POLIDIH зосереджується на 4 основних напрямах:
«POLIDIH» не лише тісно узгоджується з прагненнями EDIH, але й відображає профілі смартспеціалізацій північних коридорів України, викладених у стратегіях регіонального розвитку.
Використовуючи ГІС-технології, «POLIDIH» прагне сприяти інноваціям, економічній стійкості та збереженню навколишнього середовища в цих регіонах. «POLIDIH» виступає як трансформаційна платформа, призначена для сприяння обміну та використанню геопросторової інформації у різних секторах в регіоні Полісся України.
Пресслужба Поліського національного університету