У Поліському національному університеті з нагоди Дня працівників сільського господарства України на агрономічному факультеті 14 листопада відбулося засідання круглого столу «Біоконтроль: європейський досвід і перспективи для імплементації Зеленого курсу в сільському господарстві» (гібридний формат проведення).
У заході брали участь викладачі кафедри здоров’я фітоценозів і трофології, здобувачі вищої освіти спеціальності «Агрономія», «Захист і карантин рослин» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, здобувачі освітнього ступеня доктор філософії ОНП «Агрономія», а також науково-педагогічні працівники із Херсонського державного аграрно-економічного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету.
Модератором зібрання була завідувач кафедри здоров’я фітоценозів і трофології Тетяна Тимощук, яка висвітлила принципи Європейського зеленого курсу та важливість біоконтролю для «зеленої» трансформації сільського господарства в Україні, який є одним із важливих інструментів для переходу до стійкого відновлюваного сільського господарства і досягнення цілей стратегії «Від ферми до столу».
Стосовно переваг використання біопрепаратів в агротехнологіях сільськогосподарських культур повідомила завідувачка лабораторії мікробіометоду Інституту захисту рослин НААНУ Ганна Ткаленко.
На заході доцент кафедри ботаніки та захисту рослин Херсонського державного аграрно-економічного університету Іван Мринський висвітлив методи приваблювання птахів і кажанів для біологічного захисту багаторічних насаджень.
Актуальні проблеми біологізація системи захисту хмелю в Україні висвітлив провідний науковий співробітник відділу селекції та інноваційних технологій хмелю Інституту сільського господарства Полісся НААНУ Олег Венгер.
Заступник директора ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія Оксана Польова повідомила, що ключовим фактором біологізації технологій вирощування агрокультур є контроль якості насіння.
Під час заходу фахівці із захисту рослин групи компаній «BTU» Владислав Бойко та Дмитро Мазурак наголосили про актуальність біологізації аграрного сектору, оскільки цей шлях сприяє імплементації Зеленого євргопейського курсу в Україні. Додатково було представлено основні біопродукти компанії «BTU» та кращі практики їх використання в Україні.
Завідувачка кафедри годівлі, розведення тварин та збереження біорізноманіття Поліського університету Діна Лісогурська акцентувала увагу на реаліях «European Green Deаl» для України. Які можливості та виклики постануть перед аграріями у світлі впровадження ЄЗК.
Результати досліджень з вивчення ефективності сучасних біопрепаратів у технології вирощування кавуна висвітлив здобувач вищої освіти ОП «Захист і карантин рослин» Вадим Герасимов. Практичним досвідом біоконтролю личинок травневого хруща у насадженнях валеріани лікарської поділився здобувач освітнього ступеня доктор філософії ОНП «Агрономія» Роман Данилко.
Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 202 «Захист і карантин рослин» Альона Боровець і Лілія Шабалдіна представили кращі практики використання біопрепаратів для контролю небезпечних видів фітофагів і збудників хвороб рослин.
Круглий стіл «Біоконтроль: європейський досвід і перспективи для імплементації Зеленого курсу в сільському господарстві» став чудовим майданчиком для обговорення питань щодо зелених технологій в агарному секторі, зокрема біологізації захисту рослин від шкідливих організмів. На завершення учасники заходу отримали сертифікати.
Пресслужба Поліського національного університету