Під головуванням заступника начальника Житомирської ОВА з питань взаємодії з правоохоронними органами Олександра Федька 27 листопада відбулося п’яте засідання робочої групи з розробки проєкту Програми комплексного відновлення території Житомирської області на 2024–2030 роки, у якому взяли участь члени робочої групи, керівники структурних підрозділів обласної військової адміністрації, які, хоча й не входять до складу робочої групи, активно долучалися до процесу розробки програми.
Також до заходу приєдналися керуючий справами Житомирської обласної ради Віктор Назар, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань регламенту та депутатської діяльності, ректор Поліського національного університету Олег Скидан, керівник Навчально-наукового центру космічних та геоінформаційних технологій Поліського національного університету Петро Пивовар, а в онлайн-форматі – представники розробника проєкту програми – ТОВ «Український науково-проектний інститут цивільного будівництва».
Олександр Федько зазначив, що нинішнє засідання передбачає розгляд пропозицій, які надійшли в процесі громадського обговорення, та ухвалення спільного рішення щодо їх врахування або відхилення.
«Під час розгляду пропозицій ми повинні врахувати, що програма комплексного відновлення розробляється як на рівні області, так і на рівні кожної територіальної громади окремо. Програма територіальної громади має відповідати загальній обласній, враховувати її специфіку та розв’язувати локальні проблеми, притаманні конкретній громаді», – зазначив Олександр Федько.
Начальник відділу містобудування, архітектури та містобудівного кадастру Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОВА, секретар робочої групи Валентина Умінська повідомила, що з моменту оголошення громадського обговорення на електронну адресу департаменту надійшло шість пропозицій. Усі вони були офіційно зареєстровані в канцелярії департаменту, а анонімних звернень не зафіксовано.
Секретар робочої групи запропонувала розглянути ці пропозиції на засіданні. Після чого заступник директора департаменту регіонального розвитку ЖОВА Віктор Мединський зазначив, що пропозиції отримано від територіальних громад, організацій, установ, а саме: Черняхівської селищної ради, Коростенської міської ради, Житомирської міської ради, Овруцької міської ради, Департаментів соціального захисту населення та регіонального розвитку. Для оперативного розгляду всі пропозиції були попередньо опрацьовані членами робочої групи та структурними підрозділами обласної військової адміністрації. За результатами аналізу кожна пропозиція отримала коментарі щодо можливості її врахування у фінальній редакції проєкту Програми.
«Поки одна група наших колег працює із зарубіжними партнерами щодо розвитку Поліського цифрового інноваційного хабу «POLIDIH» у Брюсселі (Бельгія) на саміті Європейських цифрових інноваційних хабів, ми продовжуємо працювати над програмою комплексного відновлення Житомирської області на період до 2030 року. Поліський національний університет є офіційним співрозробником цієї унікальної, першої в Україні програми, яка базується на системному використанні геоінформаційних технологій, – прокоментував ректор Олег Скидан. – Діяльність хабу «POLIDIH» узгоджується з цілями Програми «Цифрова Європа», а також з іншими ключовими стратегічними документами, які стосуються регіонального розвитку територій, охоплених Хабом. Ініціатива «POLIDIH» відповідає запиту Європейських цифрових інноваційних хабів (EDIH), орієнтуючись на цифрову трансформацію у північних регіонах України, зосереджуючи увагу на таких областях, як Житомирська, Київська, Чернігівська, Рівненська та Волинська. Вона робить акцент на спеціалізованих цифрових технологіях, зокрема на послугах ГІС та промислової автоматизації, для малого і середнього бізнесу, громад, організацій державного сектору. Завдяки використанню технологій ГІС та послуг з промислової автоматизації «POLIDIH» долає цифровий розрив між містом і сільською місцевістю та підтримує регіональні стратегії розвитку. «POLIDIH» зобов’язується надавати відкриті та прозорі послуги, залучаючи місцеві інноваційні мережі та європейські інноваційні платформи. «POLIDIH», під керівництвом консорціуму на чолі з Поліським національним університетом, фокусується на попередньому інвестиційному тестуванні, підвищенні кваліфікації, підтримці фінансування та доступі до інноваційної екосистеми. Інтегруючись з ініціативами, такими як «Підтримка цифрової трансформації», Європейська мережа підприємств та «Startup Europe», «POLIDIH» спрямований на колективний розвиток та довгостроковий вплив. Через співпрацю «POLIDIH» збагачує свою інноваційну екосистему, оптимізує послуги та підвищує конкурентоспроможність місцевого бізнесу. Ці механізми співпраці також дозволять зміцнити можливості «POLIDIH» та розширити сфери технологічної та галузевої експертизи Хабу. Стратегічний підхід «POLIDIH» не лише стимулює цифрові інновації, але й сприяє реальним результатам у економічному зростанні, створенню робочих місць та забезпеченню екологічної стійкості, посилюючи стійкість та добробут північних регіонів України та роблячи внесок у ширший цифровий порядок денний Європи».
Пресслужба Поліського національного університету