НКП програми «Горизонт Європа» на базі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника 4 грудня провів інформаційний семінар, присвячений підготовці проєктів у рамках програми «Horizon Europe», «Кластер 6: Продовольство, біоекономіка, природні ресурси, сільське господарство та навколишнє середовище». Особлива увага була приділена роботі з порталом Європейського Союзу «FUNDING AND TENDERS».
В роботі семінару взяли участь ректор Поліського національного університету Олег Скидан, керівник регіонального східноєвропейського центру моніторингу пожеж Сергій Зібцев, координаторка НКП у Поліському національному університеті Тетяна Федонюк та ін.
Зокрема, Олег Скидан розповів про участь Поліського національного університету в грантових науково-дослідних програмах Європейського Союзу, в тому числі в програмі «Горизонт Європа». Таким чином учасники семінару мали змогу дізнатися про унікальний досвід участі ЗВО у великих грантових проєктах фінансованих ЄС.
Сергій Зібцев ознайомив учасників семінару з проєктом програми «Горизонт 2020» «FirEUrisk – Розробка цілісної, ризик-орієнтованої та науково-обґрунтованої стратегії для управління ландшафтними пожежами в Європі», який реалізується до цього часу. Були представлені результати, яких було досягнуто в процесі реалізації проєкту. Учасники заходу були ознайомлені з досвідом роботи українських фахівців в кооперації з іноземними партнерами в консорціумі із 38 учасників.
Учасники заходу також отримали інформацію про можливості порталу «FUNDING AND TENDERS» при підготовці проєктів в рамках програми «Горизонт Європа» від Валерія Маляренка – керівника НКП Програми «Горизонт Європа» на базі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Нагадаємо, що влітку 2024 року Поліський національний університет – єдиний в регіоні увійшов до мережі національних контактних пунктів Рамкової програми «Горизонт Європа». Формування мережі здійснювалося у межах заходів, спрямованих на посилення участі українських учасників у Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» за підсумками конкурсного відбору.
Унікальність саме цього контактного пункту полягає в тому, що загалом в Україні наразі за напрямом діяльності «Продовольство, біоекономіка, природні ресурси, сільське господарство та навколишнє середовище» (кластер 6) таких діє лише два. Зокрема, другий пункт відкрили на базі стратегічного партнера Поліського національного університету – Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Координаторкою НКП у Поліському національному університеті стала Тетяна Федонюк –керівниця навчально-наукового центру екології та охорони навколишнього середовища, членкиня Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, докторка сільськогосподарських наук, професорка. Виконавець НКП – заступник керівника навчально-наукового центру екології та охорони навколишнього середовища Поліського національного університету, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Віктор Пазич.
На базі Поліського національного університету 30 жовтня відбувся Інформаційний день, присвячений кластеру 6 «Продовольство, біоекономіка, природні ресурси, сільське господарство та навколишнє середовище». Організаторами заходу виступили національний контактний пункт Програми «Горизонт Європа» за кластером 6 на базі Поліського національного університету у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Національним фондом досліджень України та «Офісом Горизонт Європа в Україні» НФДУ.
Пресслужба Поліського національного університету