На базі факультету ветеринарної медицини та тваринництва Поліського національного університету 31 січня проходив Науково-виробничий семінар «Проблеми та перспективи боротьби з африканською чумою свиней в Житомирській області».
Серед учасників заходу – заступник голови Держпродспоживслужби, головний державний ветеринарний інспектор України Володимир Кустуров, перший заступник начальника ГУ ДПСС в Житомирській області Ігор Волківський, представники Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини – начальник Сергій Вітюк, заступник начальника Володимир Стрельченко, завідувачі та епізоотологи відділів, міжнародний експерт з біобезпеки ФАО Олександр Ревнівцев, а також долучилися співробітники Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА, Житомирська регіональна державна лабораторія Держпродспослужби, користувачі мисливських угідь, представники територіальних громад, професорсько-викладацький склад факультету ветеринарної медицини та тваринництва, здобувачі освітнього-професійного та освітньо-наукового (PhD) рівнів освіти Поліського національного університету, спеціалісти та фахівці у галузі ветеринарної медицини.
Основна мета семінару – обговорення актуальної епізоотичної ситуації, методів профілактики та боротьби з АЧС, а також шляхів забезпечення біобезпеки держави. З вітальним словом до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи, соціального та гуманітарного розвитку Поліського національного університету Іван Мартинчук.
Ключові доповідачі під час семінару представили:
Таким чином, під час семінару учасники провели аналіз вжитих заходів боротьби з АЧС та обговорили дієві методи профілактики захворювання. Особливу увагу приділили питанням забезпечення контролю за вимогами чинного законодавства при переміщенні тварин всередині країни, наголошуючи на необхідності заходів з регуляції чисельності диких тварин, а також озвучили окремі аспекти утримання диких свиней в мисливських угіддях з огляду на епізоотичну ситуацію в регіоні.
Залучення фахівців Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини стало важливим кроком до зміцнення співпраці та забезпечення епізоотичного благополуччя області. Обговорення методів профілактики та недопущення АЧС, забезпечення суворого контролю за переміщенням тварин та регулювання чисельності свійських та диких свиней стало важливою частиною зустрічі, яка допоможе ефективно реагувати на можливі загрози для свинарства в регіоні.
Цей захід став важливим етапом у формуванні стратегії подальших кроків для запобігання поширенню АЧС та зміцнення співпраці між ветеринарними спеціалістами, представниками Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарств, професорсько-викладацьким складом, науковцями. Зустрічі у такому форматі сприяють кращому розумінню принципів розповсюдження АЧС та оздоровленню галузі свинарства Житомирської області від цього небезпечного захворювання.
«Недопущення поширення африканської чуми свиней – нагальне завдання, для вирішення якого важлива тісна взаємодія дотичних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, власників тварин, користувачів мисливських угідь, зокрема, ефективна взаємодія є невід’ємною складовою забезпечення епізоотичного благополуччя регіону та країни в цілому. За підсумками зустрічі було окреслено перспективи подальшої взаємодії з метою запобігання поширенню АЧС в Україні», – зазначив перший заступник начальника ГУ ДПСС в Житомирській області Ігор Волківський.