У Поліському національному університеті 12 лютого відбулася зустріч, під час якої студенти могли більше дізнатися про вплив інтернет-залежностей на ментальне здоров’я молоді.
Зокрема, спікеркою виступила Тетяна Бойко – магістерка психології, завідувачка відділу соціально та гуманітарного розвитку ЗВО, яка активно досліджує відповідну тему та поділилася з присутніми ключовими аспектами проблеми:
За її словами, тема впливу інтернет-залежностей на ментальне здоров’я молоді наразі є досить актуальною, адже діти, підлітки та молоді люди все більше часу проводить у соцмережах, онлайн-іграх та стрімінгових сервісах, що може негативно впливати на їхнє психічне здоров’я.
При цьому, безконтрольне використання гаджетів може спричиняти компульсивну поведінку, тривожність, емоційне вигорання, а надмірне перебування у віртуальному світі може знизити навички живого спілкування та погіршувати міжособистісні стосунки.
Крім цього, соцмережі часто створюють ілюзію ідеального життя, що провокує почуття неповноцінності та призводить до депресивних станів.
Тетяна Бойко наголосила, що інтернет-залежність прирівнюється до алкогольної та наркотичної залежності (неконтрольоване споживання контенту може руйнувати психіку, викликати депресію, тривожність, соціальну ізоляцію та впливати на фізичне здоров’я):
– Надмірна залежність від гаджетів активує ті ж зони мозку, що й наркотики чи алкоголь.
– Порушення сну – синє світло екранів збиває природні біоритми, що призводить до безсоння та хронічної втоми.
– Руйнування соціальних зв’язків – реальне спілкування замінюється віртуальним, що веде до самотності та труднощів у побудові відносин.
– Вплив на особисте життя – залежність від гаджетів може знижувати емоційну близькість у стосунках і навіть провокувати конфлікти в сім’ї та серед друзів.
– Студенти, які проводять більше 5 годин онлайн, демонструють підвищений рівень стресу та знижену концентрацію.
Особливо корисною була лекція для студентів, які здобувають освіту за спеціальністю «Психологія», адже вони мають не лише розуміти механізми інтернет-залежності, але й допомагати іншим людям усвідомлювати проблему, аби знаходити баланс між реальним і цифровим життям.
Пресслужба Поліського національного університету