Міжнародний день лісів згуртував Українське Ловецтво, науковців, природоохоронців, викладачів та студентів у різних регіонах країни.
Зокрема, у Поліському національному університеті в Житомирі 21 березня відбулася відкрита лекція «Оцінювання мисливських трофеїв», де були присутні ректор Олег Скидан, декан факультету лісового господарства Анатолій Вишневський, викладачі, студенти факультету ветеринарної медицини та тваринництва, факультету лісового господарства та екології, а лекторами виступили сертифіковані міжнародні експерти з оцінювання мисливських трофеїв за системою СІС (TES):
Такий захід за сприяння народного депутата України Ігоря Марчука Поліський національний університет провів спільно з «Українською Ловецькою Радою», українською Національною делегацією до ради CIC – The International Council for Game and Wildlife Conservation, експертами оцінювання трофеїв за системою СІС (ТЕS).
Під час лекції присутні могли дізнатися, що таке ГС «УЛР» та міжнародна організація СІС і які їхні завдання, а також про те, як мисливський здобуток може стати трофеєм, як підготувати його до оцінки. Було безпосередньо проведено оцінку трофеїв оленя плямистого та козулі європейської.
«Обговорювали питання обґрунтованого професійного управління популяціями диких тварин, збереження та відновлення біорізноманіття, а також основних правил, відповідно до яких трофей може бути прийнятий до оцінки з внесенням в міжнародну базу тощо. Варто зазначити, що це вперше у Житомирі вдалося провести захід з оцінювання мисливських трофеїв за системою СІС», – зазначив декан Анатолій Вишневський.
Загалом програма заходу включала:
«Вже вкотре в стінах Поліського національного університету лунав «Гімн Українського Ловецтва». Дуже приємно, що інтерес до ловецької теми дуже високий. Ректор університету і декан факультету лісового господарства та екології поділилися планами на майбутнє і розповіли про те, що готуються розпочати підготовку бакалаврів за напрямом «Мисливське господарство» вже в цьому році. Це вкрай важливо для майбутнього ловецтва та збереження дикої фауни, адже наші мисливські підприємства відчувають серйозний дефіцит молодих професійних спеціалістів з новим науковим баченням і новими підходами, – зазначив голова правління ГС «Українська Ловецька Ліга», скарбник української Національної делегації до Ради СІС Адріан Прокопенко. – Робота з науковою спільнотою, студентами, природоохоронними організаціями і всіма зацікавленими сторонами, міцний діалог і єднання сил задля нашої природи, нашого відповідального ловецтва і природоохорони – єдиний шлях до щасливого екологічного розвиненого майбутнього України. Дякуємо усім, хто долучився і постійно підтримує розвиток ловецтва в Україні».
Крім цього, на території Ботанічного саду Поліського національного університету імені Героїв-десантників 21 березня на честь першої офіційної оцінки мисливських трофеїв в Україні організатори та учасники лекції висадили «Алею Ловецтва».
Пресслужба Поліського національного університету