У Поліському національному університеті протягом 3-4 квітня проходила Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології в рослинництві та землеробстві», участь в якій взяли науковці з України, Польщі, Чехії, США, Узбекистану – понад 100 осіб.
У рамках заходу проведено пленарне засідання, де розглядались надзвичайно актуальні проблеми розвитку аграрного сектору – інноваційні технології у рослинництві та садівництві, стратегія здоров’я рослин в контексті сталого розвитку, інноваційні рішення у збереженні та відновленні родючості ґрунтів, зелені технології у сільському господарстві, раціональне використання та охорона земельних ресурсів, аграрна освіта і наука в умовах євроінтеграції та ін.
Було заслухано і обговорено 22 доповіді стосовно вирішення актуальних проблем, що пов’язані зі зміною клімату, зниженням родючості ґрунту і продовольчою безпекою.
Доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Миколаївського національного аграрного університету Валентина Гамаюнова висвітлила інноваційні підходи щодо збереження родючості ґрунтів для сталого розвитку землеробської галузі.
Результати вивчення ефективності застосування інсектицидів у захисті картоплі від колорадського жука доповів Петро Завірюха, кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри генетики, селекції та захисту рослин Львівський національний університет природокористування.
Стосовно важливості застосування біологічних препаратів у агротехнологій сільськогосподарських культур наголосила Ганна Ткаленко, д.с.-г.н., с.н.с., завідувач лабораторії мікробіометоду Інституту захисту рослин НААНУ.
Особливості застосування селекційних індексів у селекції сої на посухостійкість і урожайність представив Олександр Мазур, к.с.-г.н., доцент, завідувач кафедри рослинництва та садівництва Вінницького національного аграрного університету.
Українські та європейські особливості використання засобів захисту рослин висвітдив Іван Сеник, д.с.-г.н., с.н.с., професор кафедри агротехнологій Західноукраїнського національного університету. Результати моніторингу золотистої картопляної нематоди на території Волинської області представила Ірина Хоменко, завідувач ВМГДПРП ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія».
Аспіранти Валентин Балабаш (Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства НААН), Роман Данилко і Василь Осадчук (Поліський національний університет) поділилися не лише результатами наукових досліджень, а й практичним досвідом стосовно вирощування органічного ріпаку, валеріани лікарської та амаранту. Інноваційні технології в хмелярстві висвітлив Олег Венгер к.с.-г.н., провідний науковий співробітник відділу селекції та інноваційних технологій хмелю Інститут сільського господарства Полісся НААНУ.
Заступник генерального директора з наукового супроводу ВІП клієнтів компанії ТОВ «Хімагро маркетинг» Бренд Himagro M» Олександр Фещук охарактеризував основні хвороби сільськогосподарських культур, як топ-10 загроз для аграрного виробництва та шляхи їх вирішення.
«Сподіваємося, що об’єднання зусиль світової спільноти буде корисним і відіграє ключову роль у досягненні Цілей сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй до 2030 року», – зазначають представники Поліського національного університету
Пресслужба Поліського національного університету