Заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін провів розширене засідання секції «Фітосанітарна безпека та контроль в рослинництві» Науково-методичної ради при Держпродспоживслужбі.
Він повідомив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука протягом останнього року значно посилено співпрацю із провідними науковими установами та закладами вищої освіти, а також провідними дослідниками та експертами.
Фахівці служби регулярно беруть участь у наукових заходах (конференціях, форумах, круглих столах), під час яких опрацьовується проблематика підтримки фітосанітарної безпеки. Окрім того, уважно вивчаються результати ключових ботанічних та агрономічних досліджень, що можуть бути впроваджені в практику роботи установ та підприємств фітосанітарної системи.
При Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів успішно функціонує Науково-методична рада, під час засідань якої розглядаються важливі питання щодо активізації наукової, науково-технічної, науково-практичної, інноваційної та технологічної діяльності за ключовими функціональними напрямками діяльності, у тому числі у сфері фітосанітарної безпеки.
Учасники засідання, серед яких ректор Поліського національного уніеврситету, з яким Сергій Захарін зустрічався напередодні в рамках візиту в Житомир, обговорили зміст проєкту збірника «Прогноз фітосанітарного стану агроценозів України та рекомендації щодо захисту рослин у 2025 році».
Доповідач – директор Департаменту фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко, зазначив, що вказаний документ, зокрема, дасть змогу суб’єктам аграрного ринку виважено планувати виробничу діяльність на основі узагальнення результатів багатьох досліджень, що виконувалися провідними вченими та експертами протягом останніх місяців. Грунтовність та обгрунтованість розробки підтверджується низкою позитивних рецензій від провідних наукових установ та закладів вищої освіти.
За наслідками обговорення учасники розширеного засідання дійшли згоди погодити (схвалити) проєкт збірника та рекомендувати його до практичного використання. Окрім того, члени секції розглянули низку питань організаційного характеру.
«Ми розглянули важливий аналітичний та методичний документ, зміст якого може значимо вплинути на географію сільськогосподарських культур у поточному маркетинговому році. Проведена колосальна дослідно-пошукова та інформаційно-аналітична робота, у тому числі опрацьована відповідна документація органів та компетентних органів ЄС, а також вивчено досвід провідних країн. Вважаю, нашим працівникам та експертам, які входили до складу робочої групи з підготовки проєкту збірника, вдалося знайти оптимальний баланс і описати відповідні прогнози максимально виважено. Жодних суттєвих зауважень від членів Ради не надійшло, і ми схвалили поданий проєкт. Як і раніше, ми відкриті до співпраці і закликаємо до співробітництва всіх небайдужих фахівців», – зазначив Сергій Захарін.
Пресслужба Поліського національного університету