Кафедра суспільних наук Поліського національного університету щороку організовує і проводить Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Трансформації та пріоритети розвитку українського суспільства в контексті європейських інтеграційних процесів».
Зокрема, 16 квітня в головному корпусі університету була проведена вже третя така конференція, головними учасниками якої стали науковці з різних закладів вищої освіти та наукових установ України.
Цьогоріч географія заходу розширилася: у дистанційному режимі до вчених Інституту історії України Національної Академії наук України, Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Університету Григорія Сковороди в Переяславі долучилися доктори і кандидати наук Луцького національного технічного університету, Київського національного університету будівництва та архітектури, Українського державного університету залізничного транспорту (м. Харків), Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» (м. Київ). У стінах Поліського національного університету працювали учасники конференції, що представляли місцеві університети та інші заклади освіти. З вітальним словом до учасників звернулася завідувач науково-дослідної частини Поліського національного університету, професор Наталія Куцмус. У повному складі працювала на конференції кафедра суспільних наук Поліського національного університету.
Традиційно велася дискусія навколо питань національної ідентичності українців та народів Європейського Союзу, їх спільного та відмінного. У порівнянні з тематикою минулих років, цього разу у виступах учасників конференції почастішала тема долі Європейського Союзу на тлі тих непростих процесів, які розгортаються у світі, зокрема, у зв’язку з війною росії проти України та явними агресивними амбіціями російського імперіалізму.
Жвавий інтерес викликали доповіді професорів Володимира Муляра «Європейський Союз: «присмерк Європи» чи новий Ренесанс?» та Віталія Данкевича «Адаптація українського аграрного бізнезу до стандартів ЄС: аналіз рамкового документа «Vision for agrikultureanl food», виступ доцента з Вінниці Олександра Неприцького на тему «Російська війна і загроза єдності західної цивілізації», доцента Світлани Шевчук «Непотизм як ментальна риса: особливості прояву в українців та західноєвропейських народів» тощо. Цікаве дослідження щодо аналізу феномена «радянське», його онтології та подолання в сучасних умовах оприлюднила директор Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» Алла Киридон.
Професор Валентина Якобчук підготувала оригінальну тему «Інноваційні технології і публічне управління в контексті трансформаційних пріоритетів розвитку суспільства». Слово мали також Марина Кругляк, яка у співпраці з Андрієм Шостачуком підготувала статтю «Викриття тоталітаризму – кредо життя і творчості Герти Мюллер», професор В’ячеслав Магась, доцент Наталія Лазуріна та інші вчені.
Пресслужба Поліського національного університету