«Вишиванка – наш український генетичний код. Із зашифрованими оберегами, символами та знаками. Вишиванка – відображення сили і незламності. Це візуальна мова нашого народу, його творчість та культура, символ краси та національної ідентичності», – із таких слів-звернень ректор Олега Скидана у Поліському національному університеті 15 травня розпочався флешмоб до Дня вишиванки.
Зокрема, щороку в цей день викладачі, співробітники та студенти роблять колективне фото перед центральним корпусом на Бульварі, але нині традицію вирішили дещо порушити.
Під час перерви зібралися на новій локації – поруч із пам’ятним знаком “Козацький хрест “Борцям за волю України”, який встановили кілька тижнів тому на території університету, аби увіковічнити подвиг тих, хто боронив країну від козацьких часів і до сьогодення, – інформує «Житомир таймс».
У рамках флешмобу в Поліському національному університеті присутні також вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх полеглих Героїв за період АТО/ООС та повномасштабного вторгнення, серед яких понад 50 – студенти і випускники різних років, які віддали життя за Україну
«Кілька разів на рік, переважно на державні свята, відзначення Днів Європи та інші важливі дати, в університеті одягаємо вишиванки і вишиті сорочки, але сьогоднішній день – дійсно особливий. Так уже склалося, що багато років поспіль маємо традицію робити спільне фото і я радий, що вона зберігається та примножується, нас стає все більше, на зміну одним студентам приходять інші, змінюються обличчя на світлинах, але це така вже сторінка історії ЗВО, – говорить ректор Поліського національного університету Олег Скидан. – Значення вишиванки для українців важко переоцінити, а в нинішніх умовах вона набула нових сенсів, адже є чимало прикладів, коли жителі різних регіонів під час тимчасової окупації ховають від російських військових свої родинні вишиванки, прапори, а потім повертаються за ними, намагаються вивезти з собою на вільну Україну. Вишиванка – це наша самоідентифікація. За мову, за справжню історію, культуру, традиції, за можливість носити вишиванку і за майбутнє наступних поколінь ведеться ця визвольна війна і ми вдячні захисникам і захисницям за те, що Україна сьогодні стоїть, що ми усі, без остраху, ходимо вулицями рідного міста, а над будівлями майорять жовто-блакитні прапори».
Пресслужба Поліського національного університету