Еразмус+
25 березня 2021 р. Європейська Комісія офіційно оголосила про відкриття нового етапу Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр.!
Завдяки бюджету понад 28 мільярдів євро, нова Програма є не лише міжнародною, але й більш інклюзивною, цифровою та екологічною!
За трьома напрямами діяльності Програми у сферах освіта та професійний розвиток, молодь і спорт, основними цілями є наступні:
Разом з тим, нова Програма буде працювати для досягнення розвитку співпраці, якості, інклюзії, креативності та інновацій на рівні організацій і впровадження стратегій у сфері освіти, професійного розвитку, молоді та спорту. Крім цього, Еразмус+ на 2021-2027 рр. підтримуватиме викладання, навчання та проведення досліджень з питань європейської інтеграції, зокрема щодо майбутніх викликів та можливостей Європейського Союзу в межах напряму Жан Моне.
Буде також підтримано нові флагманські ініціативи, такі як Європейські університети, Академії вчителів Еразмус, Центри досконалості у сфері професійної (професійно-технічної) освіти та ВідкривайЄС.
Разом з понад 150 країнами світу, Україна є однією з країн-партнерів (Partner Countries) Програми Еразмус+.
Країнами-членами Програми (Programme Countries) виступають 27 держав-членів ЄС; країни Економічного Союзу: Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн; країни-кандидати: Туреччина, Північна Македонія та Сербія.
Детальну інформацію щодо участі у програмі «Еразмус+» можна отримати за посиланнями:
https://erasmusplus.org.ua/erasmus/pro-prohramu.html
https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/node_en
Успішний досвід реалізації проєктів «Еразмус+» у ЖНАЕУ
В Житомирському національному агроекологічному університеті (ЖНАЕУ) у період з 01.09.2016 р. по 31.08.2019 р. набув реалізації проєкт Європейського Союзу Еразмус+ Жан Моне модуль «Аграрна політика ЄС» № 574608-EPP-1-2016-1-UA-EPPJMO-MODULE.
Основна мета проєкту: «Аграрна політика ЄС» – отримання, засвоєння і розповсюдження знань та інформації серед студентів й викладачів щодо еволюційних засад, сучасного стану і перспектив розвитку Спільної аграрної політики ЄС. Проєктну діяльність здійснювали викладачі факультету економіки та менеджменту ЖНАЕУ – професор Тетяна Зінчук (керівник проєкту), доцент Лариса Левківська (академічний координатор проєкту), доцент Олександр Ковальчук, доцент Наталія Куцмус, доцент Василь Шукалович. Гарантом проєкту виступав ректор університету – Олег Скидан.
Згідно умов проєкту у навчальний процес було впроваджено ряд нових навчальних курсів, а саме: ЄС: від витоків до стратегії «Європа 2020»; САП ЄС: досвід і сучасна модель; Політика сільського розвитку ЄС; Агробізнес Європейського Союзу; Екологічне сільське господарство ЄС та стандарти якості і безпеки харчових продуктів. Основною цільовою аудиторією були як студенти, так і аспіранти й докторанти університету зі спеціальностей: екологія, лісове господарство, ветеринарна медицина, агроінженерія, агрономія, фінанси, облік і аудит, економіка, менеджмент, підприємництво, торгівля та біржова діяльність, міжнародні економічні відносини. Більш, як 100 слухачів засвоїли даний модуль та отримали відповідні сертифікати. Перевагою освітнього модулю став процес впровадження у навчальні плани університету однойменних дисциплін, що схвалено і підтримано керівництвом університету.
Наслідком реалізація проєкту стали також підготовка і видання наукових публікацій, статей, колективних монографій, методичних рекомендацій та їх розповсюдження серед навчальних закладів України, усіх зацікавлених читачів, громадянського суспільства. Учасниками проєкту організовано та проведено Круглий стіл на тему: «Досвід спільної аграрної політики Європейського союзу для України» та Міжнародну науково-практичну конференцію «Європейські уроки аграрної політики для України» (травень 2019 р.) із залученням провідних фахівців в галузі сільського господарства, керівників агропідприємств, представників об’єднаних територіальних громад, науковців, студентів, науковців провідних вітчизняних наукових установ. Монографія «Аграрна політика Європейського Союзу: виклики і перспективи» за редакцією керівника проєкту та основних авторів – учасників проєкту є надзвичайно популярною та затребуваною в Україні.