Стартова зустріч у рамках проєкту Еразмус+ Модуль Жан Моне «Досвід ЄС у зеленому сільському господарстві для відновлення та трансформації України у післявоєнний період»
1 листопада 2023 року у Поліському національному університети відбулася стартова зустріч у рамках проєкту Еразмус+ Модуль Жан Моне «Досвід ЄС у зеленому сільському господарстві для відновлення та трансформації України у післявоєнний період».
Проєкт презентувала керівник Людмила РОМАНЧУК, професор, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Поліського університету, його виконавці – доценти Діна ЛІСОГУРСЬКА (координатор проєкту), Світлана ФУРМАН, Тетяна ШВЕЦЬ, Тетяна ТИМОЩУК.
Метою проєкту є поглиблення та систематизація знань про принципи впровадження Європейської зеленої угоди в аграрному секторі України, їх поширення серед цільових груп користувачів з метою формування у них усвідомлення європейських стандартів та цінностей сталого розвитку в контексті інтеграції України в ЄС.
Захід був проведений у гібридному форматі, до якого долучилися понад сто учасників – здобувачі освіти, представники академічної спільноти, аграрного бізнесу, органів державної влади, місцевого самоврядування та широка громадськість.
В обговоренні взяли участь Олександр КОНДРАТЮК – начальник Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної військової адміністрації, Іван МАРТИНЧУК – проректор з науково-педагогічної роботи, соціального та гуманітарного розвитку Поліського університету, Наталія СТЕПАНЕНКО – керівник Науково-навчального центру забезпечення якості освіти Поліського університету, Петро ВИШНІВСЬКИЙ – провідний науковий співробітник відділу токсикологічних і біологічних досліджень Української лабораторії якості та безпеки сільськогосподарської продукції Національного університету біоресурсів і природокористування України, Ірина КОВАЛЬЧУК – завідувач кафедри нормальної та патологічної фізіології імені С.В. Стояновського Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького, Сергій ШУЛЬГА – здобувач вищої освіти Поліського університету, Андрій КОНЯШИН – керівник Федерації органічного руху України, Олена ЖИТОВА – професор кафедри лісівництва, лісових культур та таксації лісу Поліського університету, Михайло КЛЮЧЕВИЧ – завідувач кафедри здоров’я фітоценозів і трофології Поліського університету, Валентина ГАМАЮНОВА – завідувач кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Миколаївського національного аграрного університету та ін
Імплементація освітніх курсів в освітній процес у рамках проєкту Еразмус+ Модуль Жан Моне «Досвід ЄС у зеленому сільському господарстві для відновлення та трансформації України у післявоєнний період»
У квітні в Поліському національному університеті у рамках реалізації проєкту ERASMUS+ Jean Monnet Module «Досвід ЄС у зеленому сільському господарстві для відновлення та трансформації України у післявоєнний період» розпочався перший етап імплементації курсу в освітній процес.
Проєкт EGARTU долучився до організації та проведення ХІ Міжнародної науково-практичної конференції «Органічне виробництво і продовольча безпека»
Проєкт EGARTU долучився до організації та проведення ХІ Міжнародної науково-практичної конференції «Органічне виробництво і продовольча безпека» у Поліському національному університеті, яка відбулася 23-24 травня 2024 року.
Конференція була проведена у гібридному форматі, у якій взяли участь понад 150 учасників з п’яти країн світу – здобувачі вищої освіти, академічна спільнота, аграрний бізнес, представники органів державної влади і сільських громад та широка громадськість.
Учасників конференції привітали ректор Поліського національного університету Олег Скидан, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, національний довгостроковий експерт Проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» Олександр Каліберда та Голова правління Федерації органічного руху України Євген Милованов.
Команда проєкту щиро вдячна Федерації органічного руху України та Євгену Милованову за організацію конференції, Проєкту «Німецько-українська співпраця у сфері органічного сільського господарства» та Штефану Дрезману, ТОВ «Органік стандарт», ТОВ «Органік мілк», ТОВ «Oрганічний Мясний Продукт», ПП «Галекс-Агро», «Компанія «БТУ-Центр», ТОВ «Мольфар Еко», ТОВ «ЛІЛАК» та Всеукраїнському журналу «ORGANIC UA» – за підтримку.
Серед тем для обговорення на конференції було: органічне виробництво у формуванні продовольчої безпеки, органічні технології в рослинництві та тваринництві, економічні аспекти виробництва органічної продукції, а також роль освіти і науки у підготовці фахівців з органічного виробництва. У рамках заходу також проведена виставка-ярмарок «Органічні харчові продукти».
На пленарному засіданні з доповідями виступили:
Марина Кислицька, начальниця відділу органічного виробництва Міністерства аграрної політики та продовольства України;
Микола Мороз, начальник Відділу стратегії агропромислового комплексу Мінагрополітики;
Олександр Жуйков, експерт з органічного виробництва ТОВ «Сертифікаційно-тестувальний центр Україна»;
Василь Шукалович, провідний фахівець із стандартизації, сертифікації та якості ТОВ «Органік стандарт»;
Олександр Каліберда, національний довгостроковий експерт Проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства»;
Світлана Берзіна, президент ВГО «Жива планета», заступник голови національного технічного комітету стандартизації ТК 82 «Охорона довкілля»;
Олексій Язиков, директор ТОВ «Жива нива»;
Юлія Миронова, начальник відділу із розвитку органічного землеробства та
біологізації інтенсивних технологій «Компанії «БТУ-центр»»;
Вугар Бабаєв, директор Асоціації «Ganja Agribusiness Association» (Азербайджан);
Ельжбета Войцик-Гронт, завідувач кафедри біометрії Варшавського університету наук про життя (Польща);
Паула Пиплач, доцент Інституту інформаційних систем управління Ченстоховського технологічного університету (Польща);
Ян Жуковскіс, професор Університету Вітовта Великого (Литва);
Семеонка Петрова, доцент Господарської академії ім. Д.А. Ценова (Болгарія);
Діна Лісогурська, завідувач кафедри годівлі, розведення тварин та збереження біорізноманіття Поліського національного університету, координатор проєкту EGARTU напряму Jean Monnet Module програми Erasmus+;
Людмила Котюк, професор кафедри екології Поліського національного університету;
Юрій Міщенко, професор кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Сумського національного аграрного університету;
Лариса Потравка, професор кафедри екології та сталого розвитку Херсонського державного аграрно-економічного університету;
Олеся Прісс, завідувач кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного;
Сергій Сонько, професор кафедри екології та безпеки життєдіяльності, Уманського національного університету садівництва;
Іван Мринський, доцент кафедри ботаніки та захисту рослин Херсонського державного аграрно-економічного університету;
Оксана Пузняк, в. о. директора Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України;
Ірина Кондратюк, завідувач відділу агроґрунтознавства і ґрунтової мікробіології Національного наукового центру «Інститут землеробства НААН»;
Іван Сеник, старший науковий співробітник Західноукраїнського національного університету.
Конференція та виставка-ярмарок «Органічні продукти харчування» стали чудовим майданчиком для поширення знань та обміну досвідом про органічне виробництво, як однієї з найкращих зелених практик у сільському господарстві, що сприятиме формуванню у цільової аудиторії проєкту нового способу мислення, спрямованого на сталий розвиток та забезпечення продовольчої безпеки України.
Проєкт EGARTU долучився до організації та проведення VІ Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми виробництва і переробки продовольчої сировини та якість і безпечність харчових продуктів»
6 та 7 червня 2024 року відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми виробництва і переробки продовольчої сировини та якість і безпечність харчових продуктів», співорганізатором якої цьогоріч став Проєкт EGARTU.
Конференція була проведена у гібридному форматі, у якій взяли участь понад 100 учасників з п’яти країн світу, серед яких здобувачі вищої освіти, академічна спільнота, аграрний бізнес та представники органів державної влади.
Учасників конференції привітали ректор університету Олег СКИДАН та завідувач науково-дослідною частиною Наталія КУЦМУС.
Конференція стала чудовим майданчиком для обговорення цілого ряду проблем виробництва і переробки продовольчої сировини та якості і безпечності харчових продуктів.
На пленарному засіданні з доповідями виступили:
Ігор ВОЛКІВСЬКИЙ, перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області;
Валентина КУХАРЕЦЬ, старший науковий співробітник кафедри прикладної економіки, фінансів та бухгалтерського обліку Університету Вітаутаса Великого;
Сергій ПАВЛЮК, аудитор з атестації харчових підприємств;
Геннадій ЧЕРНЕЦЬКИЙ, керівник відділу продажу та менеджер по роботі з ключовими клієнтами РІС Україна – ТОВ «Генетична компанія»;
Тарас ГУЦОЛ з Українського університету в Європі;
Олексій ТКАЧУК, провідний фахівець відділу тваринництва та переробки компанії BTU;
Яцек СКУДЛАРСЬКИЙ, доцент Варшавського університету природничих наук;
Олександр РЄВНІВЦЕВ, експерт зі здоров’я тварин ФАО (ООН);
Сергій ЛЕОНЕЦЬ, здобувач освітнього ступеня доктор філософії, виконавчий директор ПП «Галекс-Агро»;
Роберт Хлєбо, завідувач кафедри дрібних тварин Словацького сільськогосподарського університету в Нітрі;
Марчін ЄВЖЕЦ, професор Краківського сільськогосподарського університету;
Олеся ПРІСС, завідувачка кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.
В рамках конференції були проведені заходи з відзначення Всесвітнього дня безпеки харчових продуктів: екскурсія в ТОВ «ЕКОМ’ЯСО ПОЛІССЯ» з метою ознайомлення з технологіями та системами управління безпечністю харчових продуктів (модератор – директор ТОВ «ЕКОМ’ЯСО ПОЛІССЯ» Василь ШЕВЧУК) та мітап «Захист інтересів споживачів харчових продуктів: алгоритм дій» (модератор – завідувач Державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку Житомирської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачі Євгеній ДАВИДОВ).
Також на конференції ректор університету Олег СКИДАН та координатор Проєкту EGARTU Світлана ФУРМАН урочисто вручили сертифікати слухачам освітніх курсів, які були проведені у рамках проєкту.
Посилання на фото з Конференції безпеки
Інфодень «Зелене сільське господарство: досвід ЄС як стратегія післявоєнного відновлення та трансформації України».
У Поліському національному університеті 23 вересня 2024 р. відбувся Інфодень «Зелене сільське господарство: досвід ЄС як стратегія післявоєнного відновлення та трансформації України». Захід проведений у гібридному форматі. У ньому взяли участь здобувачі вищої освіти, академічна спільнота, аграрний бізнес та представники органів державної влади, яких привітав проректор з науково-педагогічної роботи, соціального та гуманітарного розвитку Іван Мартинчук.
В рамках заходу відзначено День органічного виробництва ЄС. Учасники взяли участь онлайн в роботі конференції «Органічний день в Україні» та побували в АТ «Житомирський маслозавод», яке є виробником першого органічного морозива («Ескімос-Organic») в Україні. Захід став чудовим майданчиком для обговорення цілого ряду питань щодо зелених технологій в агарному секторі, зокрема, й органічного виробництва. Особливо пізнавальною та захопливою була екскурсія підприємством з метою ознайомлення з технологією та сертифікацією виробництва органічної продукції. Щиро вдячні керівництву АТ «Житомирський маслозавод» та, безпосередньо, директору з якості Ларисі Жигадло за організацію та проведення заходу.
Докладніше про подію:
https://www.facebook.com/share/p/14yhCAxwoE/
https://www.facebook.com/share/v/BL5foypTh4PQoiHG/