Понад 10 мільйонів гривень отримав Поліський національний університет від Євросоюзу для створення агроекологічних стратегій ведення сільського господарства у регіоні, виборовши цьогоріч перемогу у конкурсі «Horizon Europe» у складі консорціуму «AGROSUS», куди також увійшли представники 16 партнерів (університети, громадські організації, підприємства, організації фермерів і консультантів) з країн ЄС та асоційованих країн (Іспанії, Польщі, Португалії, Італії, Туреччини, Естонії, Німеччини, Ісландії, Румунії та ін.).
За інформацією доктора сільськогосподарських наук, професора, керівника центру екології та охорони навколишнього середовища Поліського національного університету Тетяни Федонюк, яка є керівником проєкту від України, в рамках реалізації «AGROSUS» «Agroecological strategies for sustainable weed management in key European crops» будуть розроблені відповідні інструменти та агроекологічні стратегії для запобігання й боротьби з бур’янами у традиційному, органічному та змішаному землеробстві в 11 біогеографічних регіонах ЄС та асоційованих країн.
Поліський національний університет є реалізатором 5 робочих пакетів. До виконання проєкту залучені фахівці факультету лісового господарства та екології, факультету економіки та менеджменту, агрономічного факультету та факультету інженерії та енергетики.
Зокрема, у листопаді команда «AGROSUS» проводила відбір зразків ґрунту, оцінку сходів посівів озимої пшениці та відбивку координат полів для космічного моніторингу на Дослідному полі Поліського національного університету. Ці зразки відправили до Університету Картахени, де в одній з кращих лабораторій Європи визначатимуться фізико-хімічні та біологічні властивості ґрунту.
Після цього робота продовжилася посеред безкрайніх полів степової зони південної частини України – фахівці досліджували поля та складали стратегії соціо-економічних досліджень в умовах одного з найбільших виробників органічної продукції України – підприємства «Дунайський аграрій», що також є головним партнером проєкту «AGROSUS» у степовій зоні.
«Хоч цільовими культурами проєкту є озима пшениця, соняшник та кукурудза, ми не оминули можливості поспілкуватися про безгербіцидні стратегії управління бурʼянами на полях підприємства, відвідати плантації фісташки, персиків та багато іншого. Дводенний візит до с. Сафʼяни Ізмаїльського району, що на Одещині, завершено, але «AGROSUS» триває», – наголосила Тетяна Федонюк.
Пресслужба Поліського національного університету