Посада: завідувач кафедри внутрішньої патології, акушерства, хірургії і фізіології
Науковий ступінь: доктор ветеринарних наук
Учене звання: професор
Дата народження: 06.04.1976 р.
Працює в Поліському національному університеті з 2001 р.
Педагогічний стаж – 18 років
Професійний стаж – 1 рік
Scopus Author ID: 57206670329, h-index = 1
Web of Science ResearcherID: T-3316-2017, h-index = 1 ORCID ID: 0000-0001-7383-1989 Google Scholar: Google Академія, h-index = 7, i10-ндекс = 3 |
Бібліографія
Народилася 6 квітня 1976 року в селі Мульчиці Володимирецького району Рівненської області. У 2000 р. закінчила з відзнакою Державну агроекологічну академію України (м. Житомир), спеціальність «Ветеринарна медицина», кваліфікація спеціаліста – лікар ветеринарної медицини. У 2006 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Морфофункціональна характеристика органів і тканин свиней при згодовуванні алуніту та каоліну». Вчене звання доцента кафедри анатомії і гістології присвоєно у 2012 році. Доктор ветеринарних наук із 2017 р. Тема дисертації: «Інфекційний бронхіт курей (патоморфологія та обґрунтування засобів профілактики)». Призначена на посаду професора кафедри анатомії і гістології в 2018 році. Вчене звання професора кафедри анатомії і гістології присвоєно у 2020 році. З 2021 року – завідувач кафедри внутрішні хвороби тварин та фізіології та помічник декана з наукової роботи, з 2022 року – завідувач кафедри внутрішньої патології, акушерства, хірургії і фізіології.
Стаж науково-педагогічної роботи – 18 років. Загальний стаж роботи – 30 років.
Свою наукову діяльність Світлана Василівна Гуральська присвятила вивченню розвитку та дослідження органів і тканин, зокрема органів кровотворення та імунного захисту тварин. Наукова робота спрямована на дослідження впливу несприятливих чинників зовнішнього середовища на організм тварин.
Співвиконавець науково-дослідних робіт «Розвиток, морфологія та гістохімія органів тварин у нормі та при патології» та «Морфологія, імунологія коронавірусних інфекцій (інфекційний бронхіт курей, коронавірусний ентерит собак), їх діагностика та профілактика». Співавтор навчальних посібників: «Анатомія свійських птахів», «Особливості анатомії м’ясоїдних тварин», «Гістологія свійських тварин», «Тератологічний тлумачний словник», «Довідник з цитології, ембріології та гістології свійських тварин», «Патологоанатомічна диференційна діагностика інфекційних хвороб тварин», «Методологія наукових досліджень у ветеринарії». Отримані результати і матеріали з патоморфології інфекційного бронхіту курей, викликаного коронавірусом, використовуються у системі боротьби та ліквідації даного захворювання в птахогосподарствах. Впроваджені у практику методичні рекомендації «Патоморфологічна діагностика інфекційного бронхіту курей», «Вакцинопрофілактика інфекційного бронхіту курей» (2017).
Була офіційним опонентом 6 дисертаційних робіт на здобуття ступеня доктора та кандидата ветеринарних наук. Керує науково-дослідною роботою здобувачів освітніх програм. Здійснює підготовку здобувачів наукового ступеня доктора філософії.
З 2020 р. Гуральська С. В, є гарантом освітньо-професійної програми «Ветеринарна медицина» другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 21 «Ветеринарія». Гуральська С. В. є членом Наукового товариства анатомів, гістологів, ембріологів і топографоанатомів України.
Базова освіта:
Диплом про закінчення Державного агроекологічного університету (м. Житомир) за спеціальністю «Ветеринарна медицина» від 30.06.2000 р. ТМ № 13712147
Наукові інтереси: морфологія органів тварин в нормі та за патології.
Кандидатська дисертація: «Морфофункціональна характеристика органів і тканин свиней при згодовуванні алуніту та каоліну» (спеціальність: 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин; науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор Горальський Л. П.) (Київ, 2006)
Докторська дисертація: «Інфекційний бронхіт курей (патоморфологія та обґрунтування засобів профілактики)» (спеціальність: 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин; науковий консультант – доктор ветеринарних наук, професор Горальський Л. П.) (Львів, 2017)
Навчальні курси: цитологія, гістологія, ембріологія; вступ до спеціальності; методологія наукових досліджень у ветеринарній медицині; гістологічна діагностика; посмертна діагностика.
Активності та досягнення:
Нагороди та відзнаки:
Публікації: автор трьох монографій, п’яти навчальних посібників, одного довідника, одного словника, чотирьох патентів, одного свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір, понад 250 наукових праць.
Навчальні посібники:
Монографії:
Довідники, словники:
Основні наукові статті у виданнях, що індексуються наукометричною базою SCOPUS:
Основні наукові статті у виданнях, що індексуються наукометричною базою Web of Science:
Основні наукові статті у фахових виданнях:
Основні науково-методичні публікації:
Патенти та свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір:
Керівництво дисертаційними роботами:
Буднік Т. С. «Морфологія селезінки та гардерової залози курей у поствакцинальний період» (отримано диплом про присудження наукового ступеня)
Олішевський В. М. Морфофункціональні основи адаптації печінки корів за поліморбітної патології (ведеться підготовка)
Рудченко А. О. Патоморфологія каліцівірозу котів за гострого перебігу (ведеться підготовка)
Вовк М. В. Дерматити паразитарної етіології собак (патоморфологія, діагностика, лікування) (ведеться підготовка)
Застулка М. В. Удосконалення діагностики та профілактики бактеріальних хвороб розплоду бджіл (ведеться підготовка)
Керівництво студентськими науковими роботами:
Пінська А. О. Переваги та недоліки використання автоматичних аналізаторів крові у ветеринарній лабораторній практиці (переможниця першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, галузь «Ветеринарна медицина», 2023 р.)
Участь у виконанні науково-дослідних робіт:
Підвищення кваліфікації
Деякі доповіді, виступи, інтерв’ю:
Закордонні стажування:
Персональна сторінка: Світлана Гуральська | Facebook
Контакти:
Тел.: +380674109156
E-mail: guralska@ukr.net
Робоче місце: каб. 201, корпус 5