На базі Поліського національного університету в лютому 2024 року стартував черговий етап впровадження пілотного проєкту з навчання жінок прогресивним практикам ведення садівництва в рамках реалізації допомоги у відновленні аграрного сектора України, який проводиться спільно з Департаментом агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної військової адміністрації за спонсорської підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) .
До проєкту під час ІІ етапу залучено 25 жінок-фермерок і професорсько-викладацький склад Поліського національного університету.
Одним з елементів цього етапу є надання фермеркам знань і практичних навичок з питань економіки та менеджменту, організації та планування аграрного бізнесу, фінансового забезпечення фермерського господарства, зокрема на основі кредитування, лізингу та грантових програм.
Друга зустріч учасниць була присвячена проблематиці управління підприємством і виробничого менеджменту. Зазначену тематику розпочав кандидат економічних наук Олександр Ковальчук, розкривши причини виникнення проблемних ситуацій, наявні підходи до їх аналізу і попередження, акцентувавши увагу на принципах, структурі та контролі реалізації технології підготовки та прийняття рішень.
Під час презентації сучасних методів управління підприємствами галузі рослинництва, кандидат економічних наук Тетяна Усюк зосередила увагу на інноваційних методах менеджменту та методології Lean, зокрема щодо визначення цінності продукту для споживача. Також було проаналізовано види втрат підприємства та охарактеризовано основні інструменти Lean у сфері аграрного бізнесу.
Аграрний дискурс на тему “Європейський досвід Спільної аграрної політики ЄС: проблеми та пріоритети для жінок-фермерок” провела доктор економічних наук Тетяна Зінчук. Слухачі мали можливість оволодіти знаннями та отримати прикладний досвід щодо основних засад європейської аграрної політики, механізму її реалізації, стандартів та норм господарювання, а також перспектив розвитку через модернізацію.
Продовжила зазначену тематику доктор економічних наук Наталія Куцмус з темою «Управління розвитком бізнесу та створення доданої вартості», провівши практичний тренінг, який був спрямований на вміння розробляти та аргументувати напрямки розвитку бізнесу з пріоритетом на створення доданої вартості. Тренінг реалізовано з використанням методології “job-to-be-done”, яка дозволяє бізнесу правильно визначати мотиви й логіку дій клієнтів у певних ситуаціях і використовувати ці знання для успішної розробки й просування продуктів та послуг.
Нагадаємо, що втілювати проєкт у Поліському національному університеті розпочали восени минулого року, а І етап був присвячений навчанню жінок-фермерок прогресивним практикам ведення рослинництва.
Пресслужба Поліського національного університету